Sisukord
Laulupidu
Tänane leht
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Teeme ise virtuaalreaalsust! Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks on tantsuõpetajal autos ader

5 min lugemist
Viljandist pärit segarühm tantsupeol esinemas FOTO: Erakogu

Viljandi tantsuõpetajate Ave ja Kertu Alvre käe all harjutavatest rühmadest pääsesid tänavusest peosõelast läbi seitse ehk kõik, kes seda plaanisid.

Tellijale Tellijale

Nad on ema ja tütar, kes kahe peale juhendavad enam kui kümmet rühma. «Laps ei jõudnudki tegelikult enne rahvatantsuni kui alles ülikoolis,» muigab Kertu Alvre vastuseks küsimusele, kas ema rikkus lapse ära juba varakult.

Kui aga ema-tütar püüavad panna kokku kõik asjad, mis Viljandist tantsupeole tuleb vedada, saab kokku päris muljetavaldava hunniku. Näiteks on vaja kaasa võtta ka kolme rühma jaanituletantsu kaikad. «Kõik need puud on muide minu kodu aiast harvendatud, nii et majaümbrus on jäänud pisut hõredamaks tänu sellele peole,» muigab Ave Alvre. «Me ei tea päris täpselt, kas kaigaste ühine vedu ühelt prooviväljakult teisele ka planeeritud on. Aga kui ei ole, siis vaesed Tallinna linna kodanikud, kes noorterühmade või heinalistest neidudega samal ajal ühistransporti satuvad!»

21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto