Sisukord
Arvamus
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: kinnitame enesekindlust

2 min lugemist
Jüri Luik Tapal. FOTO: mil.ee

Üks literaat, kes Eesti jaoks pöördeliste momentide aegu olulisi ameteid pidanud, märkis hiljuti sotsiaalmeedias, et kui see mees on ametis, võime rahulikult magada. Selge ja kindel mõte, mida seni on tulnud võimuloleva koalitsiooni ridadest eri valdkondades tikutulega otsida, on kaitseminister Jüri Luige (IRL) näol nüüd valitsuses olemas.

Pingelises ja ootamatusi täis maailmas on juhtide enesekindlus hindamatu omadus. Ilma selleta poleks meil Võidupüha, mida tähistada. See on kahtlemata ka üks rahu alussambaid, sest usk ja lootus, et tuleme keeruliste olukordadega toime, saab alguse meie enda seest. Meie vastutus on praegu suurem kui kunagi varem, sest oleme kohe-kohe Euroopa Liidu eesistujariik.

Krimmi okupeerimise ja Ida-Ukraina destabiliseerimise tõttu rahvusvaheliste sanktsioonide all olev Venemaa korraldab sügisel ulatusliku sõjalise õppuse Zapad. Meie ümber liigub märkimisväärne hulk infomüra, mis kohati paisub sõna- või küberlahinguks. Üks libasõnum kuulutab, et lääs ja NATO, meie teiste seas, tegelevad sõjahüsteeria õhutamisega. Ent kaitsevõime tugevdamine ja liitlaste nähtav kohalolek on meile enesekindluse küsimus. «Venemaa risk ei ole konstantne /.../ kui Moskvast vaadatakse, et NATO on ühtne, siis see risk langeb märgatavalt,» ütleb kaitseminister Luik Postimehe usutluses.

Peaministripartei Keskerakonna mõned liikmed viljelevad venekeelsele valijale meeldida tahtes idanaabrile sobivat retoorikat. NATO-vastane kommentaar viis minister Mihhail Korbi ametist. Erakonnal on taskus leping Vladimir Putini partei Ühtse Venemaaga. Luik ütleb, et tema meelest tuleks see puruks tõmmata. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ei ole seda mõistlikku soovitust veel järginud. Samas on peaminister rõhutanud Eesti senist lääne lõimitusele orienteeritud välis- ja kaitsepoliitilist kurssi. Koalitsiooni sünni juures olnud Luik kinnitab intervjuus, et hoiak jättis talle juba toona päris kindla tunde.

Paraad Võidupüha tähistamiseks on rännanud president Lennart Meri ellu kutsustud algatusena kui demokraatliku Euroopa traditsioon mööda Eesti linnu ning leiab tänavu aset Rakveres. Välisriikidest on oma üksuse või liputoimkonnaga esindatud Prantsusmaa, Suurbritannia, Ameerika Ühendriigid, Leedu, Läti ja Taani. Nende riikidega oleme olnud õlg õla kõrval välismissioonidel, aidanud teisi ja tunneme nende moraalset tuge nüüd siin.

Me ei meenuta Võidupühal ainult tähtsat võitu Vabadussõjas, aastal 1919 peetud Võnnu lahingus, vaid kinnitame nii iseendale kui väljapoole, et oleme enesekindlad. Et meie kõrval on sõbrad ja liitlased ning võime julgelt homsesse vaadata.

Seotud lood
21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto