Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn

1 min lugemist
Maa seest hakkas välja pressima õli. FOTO: Kristjan Teedema

​Näituse tänava kortermajade õuel avastatud õlireostus on abilinnapea Valvo Semilarski sõnul likvideeritud ja reostuse levimise ohtu enam ei ole. Järeltööd on aga vajalikud. Seniste tööde arve on 22 000 eurot ja Semilarski sõnul on linnavalitsuse liikmetega arutatud, et see raha tuleks eraldada reservfondist. Küsimus pannakse linnavalitsuse ette tuleva nädala istungil.

Valmidust õlireostuse likvideerimise eest tasuda väljendas linnapea Urmas Klaas juba eelmisel nädalal, sest tema meelest on tegu õnnetuse ja erakorralise juhtumiga.

Näituse 22b korteriühistult, mis seni on olnud tööde tellija, linn Semilarski kinnitusel panust ei oota.

Küll aga on Semilarski sõnutsi võimalus, et reostuse likvideerimise võtab enda kanda keskkonnainvesteeringute keskus, kellega on arutatud ka järeltööde rahastamist.

Olukord Näituse tänava kortermajade õuel, kus asus varem piimakombinaat, on kindlaks tehtud ning on selge, millises mahus oleks vaja töid teha, et muu hulgas lammutada maa seest avastatud mahutid.

Semilarski nimetas, et tööde teine osa läheb umbkaudu maksma 30 000 – 40 000 eurot. 

Planeeringute ja ehitusvaldkonna eest vastutav abilinnapea Jarno Lauri sõnul ei olnud viimastes planeeringutes ega projektides mahutite kohta sõnagi. 

«Planeeringuid tehakse aktuaalsel geoalusel, seal on nii palju infot, kui näha oli,» sõnas ta. Viimati on mahutite kohta infot arhiivist leitud 1950. aastatest pärit joonisel.

Seotud lood
21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto