Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha

2 min lugemist
Alatskivi kool. FOTO: Kristjan Teedema

Alatskivi vallavalitsus on välja kuulutanud konkursi Juhan Liivi nimelisele Alatskivi keskkoolile uue direktori leidmiseks. Praegune direktor Raigo Lille, kes asus ametisse 2015. aasta alguses, otsustas omal soovil lahkuda. 

Alatskivi vallavanema Andu Tõrva sõnul andis Lille lahkumissoovist teada 6. juunil. Direktori tööleping lõppeb juulis. Vald loodab, et juba augustis leitakse ametisse uus inimene.

Raigo Lille kommenteeris oma lahkumist sellega, et need asjad, mille pärast ta kaks ja pool aastat Alatskivile läks, on suuresti tehtud. Lille eesmärk oli keskkool ümber kujundada põhikooliks, sest õpilasi on gümnaasiumiastmes vähe.

Raigo Lille. FOTO: Erakogu

«Seda ülesannet polnud mulle antud, aga see oli minu nägemus, mille taga olid mitmed asjad. Esiteks olid koolil finantsprobleemid, mis on nüüdseks lahendatud,» rääkis ta. 

Paar aastat tagasi tegigi vallavolikogu otsuse, et alates 2018/2019. õppeaastast tegutseb Alatskivil ainult põhikool. Selle õppeaasta lõpus õppis koolis 187 õpilast, kellest 23 sai tänavu lõputunnistuse: neli gümnaasiumiastmes ja 19 põhikoolis. Tuleval aastal on koolis üheksa abiturienti, kes on ühtlasi viimased gümnasistid, sest 10. ja 11. klassi õpilasi vastu ei võeta. 

Kuigi järgmise aasta kevadel lõpetab keskkoolis viimane klass, on personal juba põhikoolile vastavaks korraldatud ja paljud töötajad koondatud. Need otsused on direktori sõnul olnud valusad. Kui Lille 2015. aastal ametisse astus, oli töötajaid 50, sügisel jääb direktori sõnul inimesi tööle 35.

Majandusharidusega Lille kandideeris aastaid tagasi Alatskivi keskkooli direktoriks, sest nägi, et probleemid vajavad lahendamist ja pedagoogilise taustaga inimesel on seda raske teha. 

Lille ütles, et tahab omal soovil lahkuda, kuna tundis, et ei suuda ära teha kõike, mida tahtis, ja nüüd oleks vaja kedagi, kes suudaks rohkem.

Et koolis on meeskond ümber korraldatud, võiks Lille arvates ühine kasvatustegevus õppetöös olla üks teema, mis vajab ühist läbimõtlemist ja tegutsemist. Pedagoogilise taustaga inimesel on neid ülesandeid tema sõnul parem lahendada. 

Juulis ametist lahkuv direktor rääkis veel, et üks küsimus, mis sai veel tema ametiajal lahenduse, oli kooli remont ja ruumilahenduse muutmine.  Riigi tugi on selleks olemas. 

Raigo Lille ei tea veel, mida ta pärast ameti mahapanekut täpsemalt tegema hakkab. Haridusvaldkonnas ta end jätkamas ei näe. 

Alatskivi vallavalitsus ootab direktori ametikohale kandideerijate avaldusi 11. juulini. 

Seotud lood
21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto