Sisukord
Eesti
Postimees

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 95 aastat tagasi võttis Eesti Vabariigi riigikogu vastu riigilipu seaduse, mis fikseeris lõplikult sinimustvalge lipu staatuse riigilipuna. Riigikogul tuli otsustada kolme lipuvariandi vahel. Millised olid ülejäänud kaks varianti?

2. Tänapäeval taas üsna populaarseks saanud toimingut tunti juba ürgajal. 768. aastal keelustas paavst Stephanus III selle oma bullaga, 17 aastat hiljem kuulutas Karl Suur selle koguni surmanuhtlusega karistatavaks. 1849. aastal astus selle kaitseks välja keeleteadlane ja muinasjutuvestja Jacob Ludwig Carl Grimm, kes pidas vastava ettekande Saksa Teaduste Akadeemias. Millest on jutt?

3. Eesti Olümpiakomitee on välja andnud esimesed kõrgema kategooria treeneri tunnistused. Kaheksanda kategooria ehk eliittreeneri tunnistuse said esimesena kaks teenekat treenerit. Kes?

4. «See, millel nimeks roos / teist nime kandes lõhnaks sama hõrgult.» See on fraas ühe maailmakuulsa näidendi teise vaatuse teisest stseenist. Mis näidend?

5. Tänapäeval ametlikult tunnustatud 88 tähtkujust on suurim Hüdra (1303 ruutkraadi). Väikseimat tähtkuju, Hüdrast umbes 19 korda väiksemat, on kujutatud Austraalia, Brasiilia ja veel mitme riigi lipul. Mis tähtkuju on väikseim?

Vastused:

1. Sini-valge-must ja roheline-violetne-valge lipp.

2. Krematsioonist.

3. Sõudetreener Matti Killing ja purjetamistreener Rein Ottoson.

4. William Shakespeareʼi «Romeo ja Julia».

5. Lõunarist (Crux).

Seotud lood
    26.06.2017 28.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto