E, 16.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 95 aastat tagasi sündis Ellamaal Laine-Reseda Villenthal, Eesti esimene naine – … Mille poolest oli ta seda?

2. 1945. aastal Jalta konverentsil küsinud Jossif Stalin Winston S. Churchillilt ja Franklin D. Rooseveltilt, millise loomaga võiks võrrelda nõukogude sõdurit. Vastuseks sai ta küsitava looma. See on väike, kuid ablas ja julge röövel, kes ei kõhkle ründamast endast mitu korda suuremaidki. Eriti meeldib talle mesi ja selle nimel teeb ta koostööd ühe linnuga (meenäitur). See näitab talle mesilaste pesad kätte ja loom pistab seal mee kinni, jättes riismed luurajale. Mis loomast on jutt?

3. Et New Yorki kutsutakse Suureks Õunaks (The Big Apple), teab enamik inimestest, rääkimata mälumänguritest. Ameerika Ühendriikides on aga veel kaks «suurt»: Suur Apelsin (The Big Orange) ja Suur Rahulikkus (Big Easy). Esimene ongi suur linn, teine vaid natuke suurem Tallinnast, kuid samas suur rahanduskeskus. Mis linnadest on jutt?

4. Millega läks 1892. aastal kriminalistika ja kuritegevuse ajalukku argentiinlanna Francisca Rojas de Caraballo?

5. Esimest korda anti seda kunstipreemiat välja 1996. aastal, selle sai siis Agur Kruusing. 2017. aastal sai preemia Eleriin Ello. Tegemist on Eesti vanima erakapitalil põhineva kunstipreemiaga. 21 aastat tagasi asutatud preemia loosungiks on «Värv kui kunst». Mis nime see preemia kannab?

Vastused:

1. Esimene naine, kes ordineeriti Eestis kirikuõpetajaks.

2. Meemäger (Mellivora capensis).

3. Los Angeles (California) ja New Orleans (Louisiana).

4. Esimene kurjategija, kelle süü tõendati sõrmejälgede põhjal.

5. Sadolini kunstipreemia.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tagasi üles