Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.06.2017
Eesti Politsei kardab, et liikluses hukkub mitu noort Lapsed kogusid peole pääsemiseks mitu tuhat eurot (1) Ühest tantsupeost kõrvale jäämine võib saada saatuslikuks Keskerakonnal oht poolduda (19) Ostja eelistab eestimaist Keskerakonda ootab 220 000-eurone nõue Majandus Piimaühistud vaidlustasid 15 miljoni jagamise (7) Brexit ei toonudki majanduslikku kaost Suurpanga filiaal otsib Eestis kasvuvõimalusi (1) Välismaa Suursaadik Tael: tuleb alustada, täis tahtmist, aga kõik ei sõltu meist endist KOHALIK VAADE: Kreeka pingutab pagulastega, veri ninast väljas EL püüab vähendada ametite jagamise politiseeritust Ülemkogu andis Eestile võimaluse eesistujana kaitsega tegeleda Arvamus Henrik Roonemaa: kõva mehe lahkumine (1) Postimees 1931. aastal: filmikontori asjaajaja põgenes välismaale Jaanus Piirsalu: Tšetšeenias avameelselt Venemaast (6) Juhtkiri: eestlase puhkus – töö, töö ja veel kord töö (6) Jaak Allik: getostuv Eesti? (50) Ivan Makarov: kas soov, et mehed poliitikas käituksid meestena, on ajale jalgu jäänud? (4) Kultuur Rummu vanglas toimub nõudlik techno-festival Sport Deniss Karpak võitis Kieli regati, Rammo jäi dramaatiliselt teiseks Küljed kokku, aga meelega või kogemata? Kaks kanget nägelesid Bakuus Algas Tänaku ja teiste tõeliste meeste lemmiknädal Venemaa jalgpalli uus häda – dopingukahtlus Viljandisse plaanitakse tiitlivõistluste tasemel sõudekeskust Tarbija Hiinlased tegid maailma pikima tontliku kvanthüppe (1) Tartu Idaringtee ehitaja tahaks jõuluks koju jõuda Linn ja ülikool hakkavad koos Toome nõlva kindlustama Iseteenindus pole veel kassiiridelt tööd võtnud Peeterpaulipäevast saab vist väike ooperifestival Rektori uus ametiaeg toob uuenenud juhtkonna Ilmatsallu plaanitakse 18 rajaga golfiväljakut (1) Puud seovad loodusmaja suviseid näitusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lapsed kogusid peole pääsemiseks mitu tuhat eurot

3 min lugemist
Sügisel korraldasid lapsed rahvariiete ostmiseks sponsorjooksu. FOTO: Erakogu

Iga kord ei piisa tantsupeole pääsemiseks vaid sammude selgeks saamisest. Nii pididki Kuusalu kooli viienda klassi lapsed valmistama ohtralt võileibu ja muffineid ning jooksma kümneid ringe, et peole minekuks oma rühmale uued rahvariided saada.

Tellijale Tellijale

«Ma mõtlesin, et suudame koguda umbes veerandi vajalikust summast, aga saime palju rohkem,» rääkis Kuusalu kooli viienda klassi poiss Märten Trei (11). Kuueteistkümne rahvariidekomplekti tellimine läks maksma umbes 4800 eurot ja pea poole sellest summast kogusid lapsed ise.

Kui eelmisel sügisel selgus, et lapsed on oma senistest rahvariietest lootusetult välja kasvanud, tuli õpetaja Maria Treil idee korraldada uute riiete tellimiseks n-ö sponsorjooks. «See oli uskumatu, aga me kogusime selle jooksuga umbes tuhat eurot,» rääkis õpetaja. Sponsorjooksu idee sai õpetaja Soomes õppides. Kuna lastele mõte meeldis, tehtigi see kiiresti teoks. Nädala jooksul otsisid lapsed võimalikult palju toetajaid, kes iga läbitud ringi eest väikse summa maksid. Mida rohkem ringe poole tunni jooksul jooksed, seda enam raha laekub. Kui lõviosa sponsoritest olid emad-isad, vanavanemad ja sõbrad, siis mõni julge käis toetajaid otsimas ka küla pealt. «Ma ütlesin, milleks ma raha kogun, ja nad olid nõus, kokku kogusin umbes 300 eurot,» rääkis Raili Udekül (11).

22.06.2017 27.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto