Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.06.2017
Eesti Politsei kardab, et liikluses hukkub mitu noort Lapsed kogusid peole pääsemiseks mitu tuhat eurot (1) Ühest tantsupeost kõrvale jäämine võib saada saatuslikuks Keskerakonnal oht poolduda (19) Ostja eelistab eestimaist Keskerakonda ootab 220 000-eurone nõue Majandus Piimaühistud vaidlustasid 15 miljoni jagamise (7) Brexit ei toonudki majanduslikku kaost Suurpanga filiaal otsib Eestis kasvuvõimalusi (1) Välismaa Suursaadik Tael: tuleb alustada, täis tahtmist, aga kõik ei sõltu meist endist KOHALIK VAADE: Kreeka pingutab pagulastega, veri ninast väljas EL püüab vähendada ametite jagamise politiseeritust Ülemkogu andis Eestile võimaluse eesistujana kaitsega tegeleda Arvamus Henrik Roonemaa: kõva mehe lahkumine (1) Postimees 1931. aastal: filmikontori asjaajaja põgenes välismaale Jaanus Piirsalu: Tšetšeenias avameelselt Venemaast (6) Juhtkiri: eestlase puhkus – töö, töö ja veel kord töö (6) Jaak Allik: getostuv Eesti? (50) Ivan Makarov: kas soov, et mehed poliitikas käituksid meestena, on ajale jalgu jäänud? (4) Kultuur Rummu vanglas toimub nõudlik techno-festival Sport Deniss Karpak võitis Kieli regati, Rammo jäi dramaatiliselt teiseks Küljed kokku, aga meelega või kogemata? Kaks kanget nägelesid Bakuus Algas Tänaku ja teiste tõeliste meeste lemmiknädal Venemaa jalgpalli uus häda – dopingukahtlus Viljandisse plaanitakse tiitlivõistluste tasemel sõudekeskust Tarbija Hiinlased tegid maailma pikima tontliku kvanthüppe (1) Tartu Idaringtee ehitaja tahaks jõuluks koju jõuda Linn ja ülikool hakkavad koos Toome nõlva kindlustama Iseteenindus pole veel kassiiridelt tööd võtnud Peeterpaulipäevast saab vist väike ooperifestival Rektori uus ametiaeg toob uuenenud juhtkonna Ilmatsallu plaanitakse 18 rajaga golfiväljakut (1) Puud seovad loodusmaja suviseid näitusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: filmikontori asjaajaja põgenes välismaale

1 min lugemist
PM 26.06.1931 FOTO: digar.nlib.ee

Eile teatas Tallinnas asuv filmiäri Metro Goldwin Mayer kriminaal-politseile, et äri asjaajaja ja raamatupidaja Boris Jehe, 33 aastat vana, on kadunud teadmata kuhu, kaasa võttes kontori raha üle 5000 krooni.

Nagu lähemalt asja kohta kuuleme, on nimetatud äri asjaajaja kadunud juba möödunud nädalal. Filmikontori juhataja oli alul arvamisel, et ta on läinud teistesse linnadesse ja alevitesse kinoomanikkudelt maksusid sisse kasseerima, nagu ta seda on varemgi teinud. Alles hiljem, kui asjaajaja ikkagi tagasi ei tulnud, tekkis kahtlus ja hakati lähemalt uurima ka tema asjaajamist.

Selgus, et kassast oli kadunud üle 5000 krooni raha. Loost teatati politseile, kelle järelepärimisel piiripunktist selgus, et Boris Jehe on sõitnud juba 21. juunil üle Valga Lätti. Arvatakse, et ta sõitis ühes kaasavõetud rahaga Prantsusmaale.

Oletatakse, et põgenemiseks olid ka teised põhjused, sest sarnane väikene summa nagu 5000 krooni ei oleks ainuüksi tohtinud olla põgenemise põhjuseks. Pealegi katavad selle kahju tema poolt antud kindlustused ärile täieliselt.

26.06.1931

Seotud lood
    22.06.2017 27.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto