Sisukord
Majandus
Tänane leht

Suurtootjaks kasvanud Klammer julgeb mõelda suurelt

5 min lugemist
INDREK KLAMMER FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Voore Farmi ja veel mitme teise Lääne-Virumaal Vinni vallas tegutseva põllumajandusfirma ning kolme sealse mõisa omanik Indrek Klammer on mees, kes ei lepi vähesega, vaid tahab alati rohkem ja parimat.

Tellijale Tellijale

Nagu maapoisid ikka, tegi ka Indrek Klammer maatööga tutvust juba kooliajal majandipõllul kõplamas käies. Rakvere 1. keskkoolis omandatud traktoristipaberitega sai ta üheks koolivaheajaks tööle uhke nimega asutuse, Tööpunalipu Ordeniga NLKP 25. Kongressi nimelise Vinni Näidissovhoostehnikumi Viru-Jaagupi osakonda, mille töökoda asus praeguse Voore Farmi kontoriga samas kohas.

Ka Klammerite pere juured asuvad sealsamas sügaval Voore küla mullas, nende esivanemad on samas külas elanud vähemalt Põhjasõja aegadest peale. Raja talu, kus Indrek Klammer koos abikaasa ja pojaga praegugi elab, on rajatud 1862. aastal. Nõnda on üsna loomulik, et see kant on talle südame külge kasvanud ja ta on pidanud oma aukohuseks piirkonna elu edasi viia. On tähelepanuväärne, et ta ei ole vahetanud oma elukohta mõne mõisa vastu, sest praeguseks kuulub neid talle lähikonnas koos maadega tervelt kolm. «Mulle piisab väikesest isakodust täiesti,» lausub ta.

26.06.2017 28.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto