Sisukord
Eesti
Postimees

Toomi ja Ivanovat võib ähvardada erakonnast väljaviskamine

2 min lugemist

Eile kogunenud Keskerakonna juhatus võttis vastu otsuse, et erakonnal tuleb anda hinnang teistes erakondades või valimisliitudes kandideerivate liikmete tegevusele. Europarlamendi liige Yana Toom ja riigikogu liige Olga Ivanova aga eraldi nimekirju ei välista.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles pärast eilset juhatuse koosolekut, et juhatus andis erakonnale üheselt teada, et igasugused valimisliidud on välistatud. «On selge, et Keskerakond peab minema valimistele oma lipu ja ühtse nimekirjaga,» lausus ta.

Karilaid märkis, et neid, kes siiski otsustavad oma valimisnimekirjaga välja tulla, ootab ilmselt erakonnast välja heitmine.

Toom ja Ivanova kinnitasid pärast juhatuse koosolekut, et kõik on veel lahtine, kuid ei välistanud eraldi nimekirjadega väljaminemist kohalikel valimistel.

«Saate sellest teada, kui on õige aeg,» ütles Toom ning lisas, et otsus tuleb tõenäoliselt lähipäevil. Olukorraga, kus oma nimekirjaga valimistele minek võib lõppeda erakonnast välja heitmisega, on ta enda sõnul arvestanud.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul andis Toom mõista, et tema nimekiri on üsna tõenäoline. Ratas lisas, et Tallinna elanikud on andnud erakonnale tugeva toetuse ning on õigem minna valimistele ühe meeskonnana.

«Selles on meie jõud. Kui inimesed soovivad teha oma nimekirja ja seda jõudu lõhkuda, siis kätt ette panna ei saa,» ütles ta. «Keskerakond läheb Tallinnas valimistele välja ühe nimekirjaga. Kahte nimekirja ei ole.»

Seda, kas eraldi nimekirjaga minejad heidetakse erakonnast välja, otsustab Ratase kinnitusel juhatus.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et erakond peab oluliseks moodustada erakonna nimekirjad kõikjal omavalitsustes. «Viimaste kuude arvamusküsitlused näitavad selgelt Keskerakonna poliitikale valijatelt väga tugevat toetust,» rääkis ta.

Korbi sõnul võttis juhatus ka vastavalt põhikirja punktidele vastu otsuse, et erakonna osakonna, piirkonna juhatustel või erakonna juhatusel tuleb anda hinnang nendele liikmetele, kes kandideerivad tänavustel kohaliku omavalitsuste volikogu valimistel teiste erakondade ja valimisliitude nimekirjades.

2013. aastal heitis Keskerakond oma ridadest välja 70 liiget, kes kandideerisid kohalikel valimistel mõne teise erakonna või valimisliidu nimekirjas.

Seotud lood
26.06.2017 28.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto