R, 7.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Krabi kooli töötajate suhtes käib uurimine

Mari-Liis Pintson
Krabi kooli töötajate suhtes käib uurimine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Krabi erakoolis õpivad keerulistest oludest pärit lapsed. Nüüd on alustatud uurimist, et kontrollida, kas koolis on lapsi väärkoheldud.
Krabi erakoolis õpivad keerulistest oludest pärit lapsed. Nüüd on alustatud uurimist, et kontrollida, kas koolis on lapsi väärkoheldud. Foto: Sille Annuk

Kui Postimees kirjutas 23. mail ohust, et keerulise taustaga lapsi õpetav Krabi kool lõpetab ootamatult tegevuse, polnud ühelgi allikal, kes kooli tegevust ülistasid, aimu, et juba pea pool aastat on politseiuurijad küsitlenud sealseid õpilasi ning nende vanemaid. Põhjuseks kahtlus, et mitmed Krabi kooli töötajad on kasutanud laste suhtes vägivalda.

Lõuna ringkonnaprokuratuur alustas juba jaanuaris kriminaalmenetlust võimalike kehaliste väärkohtlemisjuhtumite uurimiseks. Ent kui probleemsete lastega tegelevates koolides pole tavatud juhud, mil lapsed ise pahatahtlikult õpetajaid kõikvõimalikes ja võimatutes asjades süüdistavad, siis sel korral laekus avaldus politseile hoopis sotsiaalkindlustusametilt.

Ameti lastekaitse osakonna terapeudid viisid Krabi kooli õpilaste seas läbi teraapiat ning muutusid laste jutte kuuldes üha ettevaatlikumaks.

Märksõnad
Tagasi üles