Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (14) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (7) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (10) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (15) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (25) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (17) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (13) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (1) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1929. aastal: loto tegi taluperemehe miljonäriks

1 min lugemist
Eesti sendid. FOTO: Meelis Tomson/Õhtuleht

Miljon läks Uue-Antsla valda. Nagu selgunud, on Eesti Kunstimuuseumi loterii peavõit 1 miljon senti läinud Võrumaale Uue-Antsla valda.

Pileti nr. 51888, millele peavõit langes, on saanud kingituse tel Uue-Antsla valla «Soe-Jüri» talu perenaine Marie Urbanik oma mehelt Johan Urbanikult, kes Restu postiagentuuri kaudu omale müümiseks tellis 5 raamatut 25 piletiga. Nende piletite hulgas oli ka, nagu loosimise järgi selgus, pilet nr. 51888, mis andis Marie Urbanikule peavõidu saamise võimaluse.

Pileti müüjal Johan Urbanikul on Võrumaal Uue-Antsla vallas omanduseks «Soe-Jüri» nr. 41 talukoht, missugust talu ta oma perekonnaga, s.o. abikaasaga ja kahe täisealise tütrega peab.

Soe-Jüri talu on 4-hobuse koht ja jõukam vallas ning kogu ümbruskonnas, juba oma eeskujulikkude ehituste poolest paistab ta vaatajale kaugelt silma. Talul on oma peksumasin, saekaater, veski ja kõik kuultuuraja nõuetele vastavad masinad ja põllutööriistad. Maapind ei ole kõige parem, kuid hoolsa harimise tõttu ning tehtud maaparandustöödega on omanik suutnud talu seisukorda heale järjele viia.

Nüüd, kus tema perekonnale suur õnn osaks langenud, kavatseb talule osta ka traktorit ja ülejäänud raha eest läbi viia vee suuremaid ning põhjalikumaid maaparandustöid talu heinamaadel ja põldudel. 29.06.1929

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto