K, 6.12.2023

Usaldus USA presidendi suhtes on katastroofiliselt vähenenud

Martin Kutti
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
USA presidendi usaldusreitingud on katastroofiliselt kukkunud.
USA presidendi usaldusreitingud on katastroofiliselt kukkunud. Foto: Cheriss May/Sipa USA/Scanpix

Alates Donald Trumpi ametiaja algusest on USA kuvand teiste maailma riikide hulgas tõsiselt kannatanud, selgub Pew uuringukeskuse selle aasta esimesel poolel tehtud uuringust.

Uuringukeskus intervjueeris selle aasta 16. veebruarist 8. maini 40 477 inimest 37 maailma riigist, et uurida, kuidas suhtutakse USAsse ja president Donald Trumpi. Leiti, et USA president, tema poliitika ja tegutsemisviis on inimeste silmis ebapopulaarne. Kannatanud on ka USA üldine kuvand, aga suhtumine ameeriklastesse on üldjoontes positiivne.

Venemaa ja Iisrael on uuringus osalenud riikide hulgas ainsad, kus Trumpi suhtutakse paremini kui eelmisesse USA presidenti Barack Obamasse. Kõikjal mujal on Trumpi ametiaeg mõjunud negatiivselt ning presidendi toetusenäitajad on kahanenud enam-vähem George W. Bushi ametiaja lõpu tasemele. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles