R, 27.05.2022

Kommentaar: Superliiga, mis nii super enam polegi

Eestil on suur võimalus võita ajaloo esimene EM-tiitel
Merili Luuk
Kommentaar: Superliiga, mis nii super enam polegi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2004. aastal võitis Eesti meeskond koduse Superliiga, kui koosseisus oli Kristjan Rahnu, Madis Kallas, Päärn Brauer ja Indrek Turi.
2004. aastal võitis Eesti meeskond koduse Superliiga, kui koosseisus oli Kristjan Rahnu, Madis Kallas, Päärn Brauer ja Indrek Turi. Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Samal ajal kui tuhanded eestlased naudivad laulu- ja tantsupidu, rassib Euroopa mitmevõistluse eliit Kadriorus esimestel Euroopa mitmevõistluse võistkondlikel meistrivõistlustel. Mõjub irooniliselt, et kui varem on koduse jõuproovi eel tekitanud probleeme just Eesti koondise oodatust nõrgem koosseis, siis tänavu on koondis hea, aga vastased kasinad.

Superliiga formaadi muutmise eesmärk oli saada rohkem maailmajao paremaid mitmevõistlejaid võistlusest osa võtma, kuid osalemisnimekirjas see paraku ei kajastu. Kuna Venemaa on endiselt võistluskeelu all, lisaks Eesti, Prantsusmaa, Ukraina, Suurbritannia, Poola, Šveitsi ja Valgevene kõrval lisab mõõduvõtule vürtsi Saksamaa (Euroopa edetabelis on hooaja edetabeli esikümnes kaks naist ja neli meest, Rico Freimuth püstitas tippmargi 8663 punkti), kuid nood otsustasid üsna selle sajandi alguses tiimivõistlusest loobuda ja keskenduvad tiitlivõistlustele.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tagasi üles