Sisukord
Kergejõustik
Postimees

Kommentaar: Superliiga, mis nii super enam polegi

2 min lugemist
2004. aastal võitis Eesti meeskond koduse Superliiga, kui koosseisus oli Kristjan Rahnu, Madis Kallas, Päärn Brauer ja Indrek Turi. FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Samal ajal kui tuhanded eestlased naudivad laulu- ja tantsupidu, rassib Euroopa mitmevõistluse eliit Kadriorus esimestel Euroopa mitmevõistluse võistkondlikel meistrivõistlustel. Mõjub irooniliselt, et kui varem on koduse jõuproovi eel tekitanud probleeme just Eesti koondise oodatust nõrgem koosseis, siis tänavu on koondis hea, aga vastased kasinad.

Tellijale Tellijale

Superliiga formaadi muutmise eesmärk oli saada rohkem maailmajao paremaid mitmevõistlejaid võistlusest osa võtma, kuid osalemisnimekirjas see paraku ei kajastu. Kuna Venemaa on endiselt võistluskeelu all, lisaks Eesti, Prantsusmaa, Ukraina, Suurbritannia, Poola, Šveitsi ja Valgevene kõrval lisab mõõduvõtule vürtsi Saksamaa (Euroopa edetabelis on hooaja edetabeli esikümnes kaks naist ja neli meest, Rico Freimuth püstitas tippmargi 8663 punkti), kuid nood otsustasid üsna selle sajandi alguses tiimivõistlusest loobuda ja keskenduvad tiitlivõistlustele.

28.06.2017 30.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto