Dopinguküttide käes on 155 Venemaa jalgpalluri kahtlased dopinguproovid

Venemaa jalgpallikoondis kodusel maailmajagude karikaturniiril enne mängu Mehhikoga. Kas kõigi nende meeste südametunnistus ja organism on ikka puhas...? FOTO: FRANCK FIFE/AFP/Scanpix

Rahvusvahelise Antidopingu Agentuuri (WADA) uurija Richard McLaren usub, et Venemaa jalgpallis on aastaid süstemaatiliselt mängijate positiivseid dopinguproove varjatud. McLaren on juba koostanud kaks raportit, mis viitab venelaste süstemaatilisele, riiklikult toetatud dopingutarvitamisele.

Tellijale Tellijale

Saksamaa telekanalile ARD antud intervjuus selgitas kanadalasest advokaat, et WADA käsutuses on 155 uriiniproovi, mis viitavad uurijate arvates katsele Venemaa jalgpallurite positiivseid proove peita. Tema sõnul ootavad proovid praegu veel kordusanalüüsi, kuid FIFA on nende olemasolust teadlik, vahendab Deutsche Welle.

«Meil on tekkinud kahtlus, et venelastel on olemas puhaste proovide varu, mida jalgpallurite puhul kasutatakse. Kaks võimalust – kas proovide korkidega manipuleeriti, et anumate sisu vahetada, või siis on sisu küll puutumata, kuid selles leidub keelatud aineid,» selgitas McLaren. Täpselt samasugust nippi ehk positiivsete proovide vahetamist puhaste vastu kasutasid venelasid 2014. aasta Sotši olümpiamängude ajal.

28.06.2017 30.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto