Ratase-Toomi paktiga jääb peaministri ikka pantvangi

Fotomontaaž FOTO: Liis Treimann

Viimased kaks-kolm nädalat kestnud kohtumised Keskerakonna juhi Jüri Ratase ja nn kolme õe valimisnimekirja eestvedaja, europarlamendi saadiku Yana Toomi vahel viisid erakonnaga valimistel võitleva nimekirja loomise näiliselt edasi.

Tellijale Tellijale

Näiliselt seetõttu, et tegelikult sõlmisid Ratas ja Toom alles üleeile hilisõhtul telefoni teel kokkuleppe, et katsutakse kuidagi ühiselt edasi minna. Täit kindlust ei saa olla, kuna Toomi selja taga seisab ligi sajaliikmeline juba valmis nimekiri ja valimisprogramm. «Jah, muidugi. Olen kindel, et saame Yanaga töötatud koos ühes erakonnas meie ühiseid eesmärke ellu viies,» vastas Ratas küsimusele, kas ta usaldab kokkulepet Toomiga.

Pressikonverentsile eelnenud üsna hilisel õhtutunnil jõudis üks Euroopa eesistumise  esinägu, peaminister Ratas veel ka Tartumaa piirkonna koosolekule, kuna ka sealt kostis mässumeelsust ning mõned venemeelsemad kaalusid liitumist pigem Toomi juhitava nimekirjaga. Väidetavalt öelnud Ratas seal, et vähemusvalitsusega ta eesistumisele minna ei soovi ning kõigil tuleb praegu nagu üks mees kokku hoida, et võimupositsiooni enne valimisi riigis säilitada ja tugev reitingupopulaarsus maksimaalselt ära kasutada. Peale Tartumaa on vastuseisu kuuldavasti ka Sillamäel ja Narvas.

28.06.2017 30.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto