Sisukord
Eesti
Postimees

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 75-aastaseks legendaarne näitleja, kuulus Han Solo ja Indiana Jones – Harrison Ford. Näitleja on pärjatud paljude auhindadega ja ta on üks enim tasustatud filmistaare maailmas, kuid pole võitnud ei Oscarit ega Kuldgloobust. Samas kannab tema nime üks fauna esindaja. Kes on Pheidole harrisonfordi?

2. Sel kunstnikul valmivat väidetavalt aastas üle 400 teose. Ta on valitud maailma 100 tuleviku-maalikunstniku hulka ja on üks nendest, kes saab Eestis riiklikku kunstnikupalka. Tema tunnusmärl on Eloodiak, ideaalilähedane pildiinimene. Kellest on jutt?

3. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi alguseks võib lugeda 1934. aastal toimunud riiklikku Esimest Kehakultuurinäitust, mille eksponaatidega loodeti muuseum rajada. Väljas oli ligi 2000 eksponaati meie spordi ajaloost, lisaks olid oma toodetega väljas sporditarvete firmad ja Kaitseliit. Kaitseliit eksponeeris omavalmistatud kahe spordiala tarbeid. Mis alade spordivahendeid ja tarbeid Kaitseliit eksponeeris?

4. Itaalia kolm suurimat on Garda, Maggiore ja Como. Mis need on?

5. Mille poolest on eriline Saksamaa Baden-Württembergi liidumaal Reutlingeni linnas kulgev Spreuerhofstraße?

Vastused:

1. Sipelgas.

2. Kaido Ole.

3. Pesapall ja suusatamine.

4. Järved.

5. Fikseeriti 2007. aastal Guinnessi rekordite raamatus kui maailma kitsaim tänav. Keskmiselt on tänav 40 sentimeetrit lai, kitsaimas kohas ainult 31 sentimeetrit.

Seotud lood
  12.07.2017 14.07.2017
  EELMINE
  JÄRGMINE
  Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
  LOGI SISSE
  Sul ei ole kontot?
  Loo Minu Meedia konto