Filmiarvustus «Maja võidab alati»: nalja vähem kui rubla eest!

Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Kõigepealt vaatame kalendrisse. Jahedavõitu küll, aga ametlikult algas nädala eest suvi, mis tähendab puhkuste aega ja sellega seoses võimalikult palju tegevusi, mis ulatuvad nelja seina vahelt välja. Üks neist võiks olla vabaõhuetenduse või vabaõhukino külastus, aga viimati mainitud võimalust – minna õues kinno – jagub harva.

Tellijale Tellijale

Tegelikult sobiks sel nädalal esilinastuv «Maja võidab alati» oma pretensioonituse tõttu just hilisõhtusesse vabaõhukinno, sest selle linateose puhul pole sugugi oluline kõikide süžeeliinide ja faabula areng ning tegelaskujude karakterite analüüs.

Kahtlemata on igale vaatajale filmi vaatamamineku oluliseks kriteeriumiks, millisesse žanrisse see kuulub. Seiklusfilm peaks pakkuma pingelisi seiklusi, triller puänteeritud lahendusega psühholoogilist põnevust, õudusfilm õõva ja komöödiafilm publikut naerma ajama. Just komöödiafilmina «Maja võidab alati» vaatajatele esitletaksegi, ja pressilinastusel oli väga lihtne kindlaks teha, kas see oma žanrimääratlust õigustab. Nimelt naeris filmi vaadates kümnest ajakirjanikust üks ehk teisisõnu kümme protsenti.

30.06.2017 03.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto