Sisukord
Uudised
Tänane leht
30.06.2017
Eesti Rasmus Puur ja Edmar Tuul – kõrge lennuga sõbrad Antiigilaat pakub kaupa nööpnõelast allveelaevani Eesti tahab tõusulainet tabada Isa juurde igatsenud poiss kukkus neljandalt korruselt Majandus Sõõrumaa turvafirma võtab valvama droonid (2) USA pankade aktsionäre tabab rahasadu Välismaa Välismaa lühiuudised 30.06.2017 Vene raha kadumine Costa Bravalt tegi hispaanlased kurvaks Krimm sunnib ka hispaanlasi Kremli-kriitikut kuulama Nemtsovi mõrv: Tšetšeenia killerite järjekordne töö (1) Iraak teatas edusammudest Mosulis Arvamus Kersti Kaljulaid: Eesti Euroopa Liidu südames – et jää murduks! (40) Postimees 1923. aastal: Jaan Tõnisson: laulupeod olid ja jäävad tähtsaks! Lauri Hussar: laulupidu kui eestlase usutunnistus (3) Kultuur Edgar Wright vajutab lapatsi põhja Aja auk. Trussarites Prince ja tsiklimehed Vene filmielu – läbilõige, suvi 2017 Nädala plaat. Bänd, mida peab enne surma kuulma Sport Tänakule avakatsel viies aeg Kanepi teekond lõppes Kalju sai mõru võidu, Levadia sattus üliraskesse seisu Hirmuäratav lust ja lillepidu Poolas Enesepiitsutajate tähetund: kes lükkaks kuninga troonilt? Jeets loodab MM-ralli tempoga kohaneda Kius või ebaõnn? Kalju ründajad sattusid bürokraatia ohvriks Tartu Lärmakas jõeäär heidab linnale halba varju (3) Ütle sõna sekka! Tartu järgmise nelja aasta kulutuste alused pannakse paika just nüüd Ihaste ratsakeskus loodab taas jalad alla saada Välismaine maasikas on endiselt kodumaisest kaks korda odavam Vabadus ja uus aeg tulid Eestisse uute maitsetega (3) Laulupeole sõitnud hiidtudeng viipab kätt ja pilgutab silmi (1) Ettevõtlikud tudengid tõid USAst võidu Üle heade mõtete linna kõlab hea muusika Rannu noored said suveks rularambi ja välitegevusala Hooldustöötajad saavad õppida Jõgeval Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rannu noored said suveks rularambi ja välitegevusala

2 min lugemist

Rannu koolis korraldatud osaluskohvikus juhtisid noored mullu sügisel tähelepanu sellele, et välitegevust on neil vähe. Üks ettepanekuid oli see, et alevikus võiks olla rularamp. Vallavanem ja noorsootöötajad käisid seejärel kogu aleviku läbi, et leida rambile sobiv koht. Viimaks leitigi – Rannu pargis. Ideest teostuseni ei läinud aastatki.

Kuna Rannu pere- ja noortekeskuse noorsootöötaja ja välitegevusala ehitamise projekti eestvedaja Maret Kallejärv arvas, et üksnes rambist on vähe, lisandusid parki betoonist lauatenniselaud, purjelaevu meenutavad isemoodi istepingid ja suur kabelaud. Et kabelaua nupud kipuvad kiiresti ära kaduma, on nende asemel kivid, mille noored valgeks ja mustaks värvisid. 

Rannu tüdrukud Anete Kudu ja Karmen Virkus on kasutanud juba kõiki võimalusi, mida uuel välialal pakkuda. Neiud rääkisid, et kui nad varem Rannu pargis aega ei veetnud, siis nüüd käivad pea iga päev. 

Varem tõid inimesi parki kokku korv- ja võrkpalliväljakud. Peale lauatenniselaua ja rambi lisandumist on Kallejärve sõnul hakanud seal palju rohkem rahvast käima. 

Kui ramp enne jaanipäeva valmis sai, olid poisid seal kohe ratastega peal. Lauatenniselaud on nädalavahetustel olnud samuti hõivatud. Kabelauda kasutavad aga kõik kohalikud elanikud, lastest pensionärideni. 

Selle nädala keskel tulid Kallejärvele kohalikud noored appi, et üheskoos riisuda pargis lehti ja kaevata üles umbrohtu kasvanud võrkpalliplats, et väliala suvel korras oleks. Oodata tuleb veel muru kasvamist, et rambi ümbrus ei meenutaks mullahunnikut. 

Kohalikud tüdrukud rääkisid, et kui nad varem pargis aega veetmas ei käinud, siis nüüd on nad seal pea iga päev.

Pärast korrastustöid tuli kohalikele ruladega külla ekstreemsportlane Romario Siimer, et noori rulapisikuga nakatada ja sõitma õpetada. Samuti jagas ta näpunäiteid, mida rulasõidul silmas pidada.

Välitegevusala rajamine läks maksma veidi üle 11 000 euro, millest enamik tuli PRIAst, tuhande euroga toetas projekti vald. 

Maret Kallejärv tundis heameelt, et väliala sai valmis just suveks. Et pargis ruumi on, mahub sinna välitegevust veelgi. «Unistus on see, et tulevikus veel midagi lisada. Praegu kogun mõtteid ja uurin noortelt, mis võiks seal veel olla,» lausus ta. 

Seotud lood
29.06.2017 01.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto