Sisukord
Uudised
Tänane leht
30.06.2017
Eesti Rasmus Puur ja Edmar Tuul – kõrge lennuga sõbrad Antiigilaat pakub kaupa nööpnõelast allveelaevani Eesti tahab tõusulainet tabada Isa juurde igatsenud poiss kukkus neljandalt korruselt Majandus Sõõrumaa turvafirma võtab valvama droonid (2) USA pankade aktsionäre tabab rahasadu Välismaa Välismaa lühiuudised 30.06.2017 Vene raha kadumine Costa Bravalt tegi hispaanlased kurvaks Krimm sunnib ka hispaanlasi Kremli-kriitikut kuulama Nemtsovi mõrv: Tšetšeenia killerite järjekordne töö (1) Iraak teatas edusammudest Mosulis Arvamus Kersti Kaljulaid: Eesti Euroopa Liidu südames – et jää murduks! (40) Postimees 1923. aastal: Jaan Tõnisson: laulupeod olid ja jäävad tähtsaks! Lauri Hussar: laulupidu kui eestlase usutunnistus (3) Kultuur Edgar Wright vajutab lapatsi põhja Aja auk. Trussarites Prince ja tsiklimehed Vene filmielu – läbilõige, suvi 2017 Nädala plaat. Bänd, mida peab enne surma kuulma Sport Tänakule avakatsel viies aeg Kanepi teekond lõppes Kalju sai mõru võidu, Levadia sattus üliraskesse seisu Hirmuäratav lust ja lillepidu Poolas Enesepiitsutajate tähetund: kes lükkaks kuninga troonilt? Jeets loodab MM-ralli tempoga kohaneda Kius või ebaõnn? Kalju ründajad sattusid bürokraatia ohvriks Tartu Lärmakas jõeäär heidab linnale halba varju (3) Ütle sõna sekka! Tartu järgmise nelja aasta kulutuste alused pannakse paika just nüüd Ihaste ratsakeskus loodab taas jalad alla saada Välismaine maasikas on endiselt kodumaisest kaks korda odavam Vabadus ja uus aeg tulid Eestisse uute maitsetega (3) Laulupeole sõitnud hiidtudeng viipab kätt ja pilgutab silmi (1) Ettevõtlikud tudengid tõid USAst võidu Üle heade mõtete linna kõlab hea muusika Rannu noored said suveks rularambi ja välitegevusala Hooldustöötajad saavad õppida Jõgeval Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hooldustöötajad saavad õppida Jõgeval

2 min lugemist
Tartu tervishoiu kõrgkool. FOTO: Sille Annuk

Veel nädal on võimalik kandideerida Tartu tervishoiu kõrgkooli hooldustöötajate kursusele, millel alates sügisest käib õppetöö Jõgeva haiglas. Tervishoiukõrgkooli kutseõppeosakonna juht Tiina Uusma sõnas, et pakkumise selleks tegi Jõgeva haigla juhtkond.

«Me oleme hooldustöötajaid koolitanud varemgi Tartust väljaspool, näiteks Võrus, Põlvas ja Viljandis,» ütles Uusma. 

Ka Jõgeva haiglas pole see esimene tervishoiukõrgkooli kursus. Varem on Jõgeva haiglas antud kutseõpet õdedele. Sügisel algav hooldustöötajate kutseõpe vältab kaks aastat ning õppima saab asuda 18 inimest. Juhul kui huvilisi on rohkem, saab erandkorras vastu võtta ka 24 õppurit.

Hoolima peab targalt

Jõgeva haigla juht Peep Põdder sõnas, et paljud nende haigla hooldustöötajatest on ses ametis olnud juba pikka aega, kuid neil pole vastavat kutsetunnistust. 

«Me arutasime oma haigla õendusjuhiga seda teemat ja meie töötajad olid kursusest väga huvitatud,» lisas Põdder.

«Me saame aru, et töö kõrvalt on hooldustöötajatel keeruline Tartus õppimas käia, seega lihtsam on meil saata õppejõud ja -vahendid Jõgevale,» märkis Tiina Uusma.

«Hoolima ja hooldama peab targalt ning seetõttu tulevad teoreetiline õpe, uued võtted ja tehnikad kasuks ka neile, kes juba aastaid ses ametis töötanud,» lisas ta.

Pooled kohad juba täis

Loomulikult ei ole hooldustöötajate kutseõpe mõeldud vaid Jõgeva haigla töötajatele ning kandideerida saavad kõik, kel keskharidus käes. Kuigi sellele õppekavale saab kandideerida veel järgmise nädala laupäevani, oli eilseks tulnud juba 11 sooviavaldust.

«Need avaldused laekusid meile veebis. Eks suur hulk avaldusi tuuakse ilmselt järgmisel nädalal paberil,» selgitas tervishoiukõrgkooli õppekorraldusosakonna juhataja Ele Hansen. Nimelt pole neil, kel keskkooli lõpust juba paarkümmend aastat möödas, võimalik avaldust elektrooniliselt esitada.

Hanseni hinnangul tulevad pooled õppurid sellele kursusele Jõgeva haigla töötajate seast ning pooled mujalt Jõgeva maakonnast.

Peep Põdder selgitas, et hooldustöötajaid läheb aja edenedes järjest rohkem tarvis. «On tõsisasi, et meie ühiskond vananeb. Ka meie haiglal oleks valmidust ja võimalust senist hooldusosakonda suurendada, kuid paraku seab sellele piirid eelarve,» viitas Põdder haigekassa raskustele. 

Seotud lood
29.06.2017 01.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto