Iraan ja USA kompavad Süürias punast joont

Ain Issa küla lähedal USA väljaõppe saanud korrakaitsejõud, mis peagi Raqqasse paigutatakse. FOTO: GORAN TOMASEVIC/REUTERS/Scanpix

Kuuendat aastat kestvas Süüria konfliktis ei käi mäng enam Islamiriigi alistamisele – võtmeküsimus on hoopis selles, kes pärib maa. Praegu on tugev kandidaat Iraan, kelle domineerimine piirkonnas Ameerika Ühendriike ei rõõmusta. See omakorda mõjutab koalitsioonivägede ning Venemaa ja Iraani toetatud režiimi tegevust lahinguväljal.

Tellijale Tellijale

18. juunil tulistas USA Ar-Raqqah' provintsis alla Süüria valitsusvägede lennuki, mis oli hoolimata hoiatusest pommitanud koalitsioonivägede poolel võitlevate Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) üksust. Tegu oli esimese korraga kodusõja algusest 2011. aastal, mil Ühendriigid on rünnanud Süüria õhuväge.

Kaks päeva hiljem lasid Ühendriikide väed Süüria, Iraagi ja Jordaania piiri lähedal alla teise Iraani relvastatud drooni 12 päeva jooksul. Intsident toimus piirkonnas, kus ameeriklased koolitavad Islamiriigi (ISIS) vastaseid võitlejaid.

30.06.2017 03.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto