Sisukord
Arvamus
Postimees
03.07.2017
Eesti Andres Ammas: see pidu kuulutas tärkamise aega! (3) Kõigi aegade turvalisim pidu (20) Majandus Interaktiivne kaart: kuidas kaitseväe radar nurjab tuuleparkide ehitamise (20) Tuleva pensionifondid on miinuses (2) Välismaa Aktivistid protestisid Hamburgis eelseisva tippkohtumise vastu AJA PEEGEL. Naine, kes vallutas ookeani USA endise mõrvapealinna õppetunnid Earhart jõudis eestlannast sõbrannast ette Amelia Earharti saatusliku reisi kajastus Postimehes Arvamus Juhtkiri: laulu- ja tantsupidu läheb alati ajalukku (1) Jüri Reinvere: muretsev Eesti muretseb, aga sörgib Läti sabas (1) Postimees 1939. aastal: Inglise kuningas riigikaitsest Madis Vaikmaa: vere kutse ehk asi on tundes (3) Olev Remsu: avalikus ruumis vohab vulgaarsus. Miks? (6) Kultuur Tõsine dokumentaalsari või hoopis Putini valimiskampaania avalöök? (10) Läbi probleemide tähtede poole Andres Ammas: see pidu kuulutas tärkamise aega! (3) Filmid Setomaa roheluses (1) Sport Medali võitnud Zirk saavutas eesmärgi Magnus Kirt Pariisis kuues Tänakule jäid võidu asemel tühjad pihud (3) EM-hõbe valusate hoopide kiuste Kommentaar: kas Rally Estonia suudaks asendada MM-kalendris Poolat? (1) Kontaveit alustab homme, brittide ässad tervisehädade kimpus Kas kuninga võim röövis põnevuse? Tartu Jaan Tõnissoni selts kutsub täna kõiki Raadile Onu Eskimo auks kerkib mälestusmärk (1) Raudtee remont toob sõiduplaani muutusi Ülikool müüs Poe tänava ruumid 305 000 euroga Tartusse lisandub teine koerteplats ERMi endise näitusemaja saaga jätkub teisipäeval Kõneravi vajavate laste rühmi tuleb kõvasti juurde Väikesi atleete ootavad treenerid staadionile ja spordisaalidesse higi valama Tähtvere tennise juubelit tähistab puureketiturniir Seljakotiga kunstnik paitab tiigrit nagu sangar seiklusfilmis Nüüdse nooruse vabaduse oaasis Pirogovil kiikus eestimaise trükikunsti häll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: Inglise kuningas riigikaitsest

1 min lugemist
George VI rollis Colin Firth. FOTO: outnow.ch

Peaminister Chamberlain luges pühapäeval ringhäälingu kaudu ette kuninga [George VI] läkituse riigikaitse ettevalmistuse kohta.

Kuningas, pärast seda, kui ta rõhutas seda suurt rõõmu, mida tekitas temale ja kuningannale vabatahtlike paraadi jälgimine Hyde Parkis pühapäeval pärast lõunat, ütles oma läkituses muuseas:

Meile see oli mõjuvaim demonstratsioon tenistuse vaimust, mida on märgata täna kõikjal rahva hulgas ja mis näitab end otsuses teha riik võimeliseks vastu astuma igasugustele kallaletungidele, missuguseid ohvreid või ebamugavusi see ka ei tooks. Meie tsiviil-kaitsejõud on nüüd kindlad. Hüüdele on vastatud ja vabatahtlikud on juba teel. Olgu nendele meestele ja naistele vastutasuks teadmine, et nad aitavad kaasa meie maa tugeva ja julge hoidmiseks.

Teie teate, et kõik meie ettevalmistused on määratu mitte sõja provotseerimiseks, vaid rahu säilitamiseks. Meile on jäänud siiski veel lootust, et rahvad õpivad elama koos sõbralikkuses ja kooskõlas. Vahepeal ei ole me jätnud mitte midagi tegemata, et säilitada oma maa julgeolekut, ja sellele riigikaitse ülesandele aitavad kaasa vabatahtlikud, kes pälvivad meie tänulikkust. 3.07.1939

Seotud lood
01.07.2017 04.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto