Sisukord
Nädala näod
Postimees
01.07.2017
Eesti Laul aitab alati nukrusest üle Ehitajatele tehti klassikalise skeemiga külma (19) Raju pidu Kalevi staadionil Majandus Suur veganite ostukorvi võrdlus: valik poodides aina laieneb Välismaa Terve Balkan tülitseb piiride pärast Sakslased kiitsid geiabielud ilma Merkelita heaks Iraan ja USA kompavad Süürias punast joont Arvamus Artemi Troitski: seitsmeteistkümnenda aasta juuni: reaalsus ja reaktsioon Peeter Langovitsi tagasivaade: üle kõige on maailmal vaja üht vaba last Tingel-tangel-tungel, kära täis on džungel… (2) Armsa jutuga pugeja (5) Uduse tulevikuga õde (4) Eesti rallifänn Poolas Postimees 1934. aastal: löögirühmade mäss Hitleri vastu Alvar Loog: kultuuriuputus Juhtkiri: laulupidu! Hoiame pöialt, et ilma peaks Kultuur Alvar Loog: kultuuriuputus Sport Infonet vallandas Aleksandr Puštovi Arno Pijpers 0:2 kaotusest: Tallinnas tuleb kohe rünnata NY Times hoiatab: hoidke Anett Kontaveidil silm peal! Tänak mudarallist: ei midagi lihtsat Penaltikunn Bravo oli imeline, aga maailmarekordist jäi puudu «Nende mudaste ketsidega lähed täna naistesse?» (1) Joosep Susi: kuidas tulemus sporti lörtsib? (1) Arter Meie oma Bullerbys müttavad lapsed ja lambad Suvised lemmikäpid Laulupeo perenaine Heli Jürgenson – hanekeste toksijast peadirigendiks Horoskoop Lätlaste alastijooks ehk jaaniõhtu Kuldīgas (1) Filmiarvustus «Maja võidab alati»: nalja vähem kui rubla eest! Selg ees sügavikku! Noored rahvatantsijad: «Seltskond on põhiline!» Tavaliste taimede võlu Pits paljal ihul Maasikad Itaalia moodi Sõiduproov uhiuue Renault Koleosega. Kes tahab mugavust ja palju ruumi? Uued nööbid. Renault Capturi sõiduproov Meelelahutus Koomiks Sudoku

Armsa jutuga pugeja

1 min lugemist
Donald Tusk FOTO: Tairo Lutter

Alati teeb hinge soojaks, kui mõni välismaalane võtab vaevaks Eestit ja eestlasi kiita. Näidata, et ta tunneb meie ajalugu, on kuulnud laulvast revolutsioonist ja Paul Keresest.

Boonuspunktid selle eest, kui välismaalane puistab ka mõne eestikeelse lause, lausa meie hümnist. Jutt Eesti avatusest ja majandusreformide edust kuuluvad mõistagi kohustusliku elemendina juurde.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk (60) täitis neljapäeval Tallinnas esinedes kõik need klišeekriteeriumid, ja selles pole mitte midagi halba. Vastupidi – kuna tegemist on poolakaga, lisab see tema jutule usutavust. Mees teab omal nahal, mis oli Nõukogude Liit, ja tõenäoliselt jagus tema kõnesse kohustuslike elementide kõrval ka mõnevõrra siirust. Ilmselt on ta tõepoolest kuulnud Eestist varem, kui Skype kuulsaks sai.

Pugejalikuks võib sellist juttu ju nimetada, kuid vähemalt oli see armas pugemine.

Seotud lood
30.06.2017 03.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto