Sisukord
Nädala näod
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Armsa jutuga pugeja

1 min lugemist
Donald Tusk FOTO: Tairo Lutter

Alati teeb hinge soojaks, kui mõni välismaalane võtab vaevaks Eestit ja eestlasi kiita. Näidata, et ta tunneb meie ajalugu, on kuulnud laulvast revolutsioonist ja Paul Keresest.

Boonuspunktid selle eest, kui välismaalane puistab ka mõne eestikeelse lause, lausa meie hümnist. Jutt Eesti avatusest ja majandusreformide edust kuuluvad mõistagi kohustusliku elemendina juurde.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk (60) täitis neljapäeval Tallinnas esinedes kõik need klišeekriteeriumid, ja selles pole mitte midagi halba. Vastupidi – kuna tegemist on poolakaga, lisab see tema jutule usutavust. Mees teab omal nahal, mis oli Nõukogude Liit, ja tõenäoliselt jagus tema kõnesse kohustuslike elementide kõrval ka mõnevõrra siirust. Ilmselt on ta tõepoolest kuulnud Eestist varem, kui Skype kuulsaks sai.

Pugejalikuks võib sellist juttu ju nimetada, kuid vähemalt oli see armas pugemine.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto