R, 27.05.2022

Laulu- ja tantsupeo visuaalne identiteet pahandab disainereid

Kirke Ert
, toimetaja
Laulu- ja tantsupeo visuaalne identiteet pahandab disainereid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
XII noorte laulu- ja tantsupeo visuaalsele identiteedile heidetakse ette nähtamatust, juhuslikkust, emotsioonitust, vanamoodsust ja halba teostust.
XII noorte laulu- ja tantsupeo visuaalsele identiteedile heidetakse ette nähtamatust, juhuslikkust, emotsioonitust, vanamoodsust ja halba teostust. Foto: Liis Treimann

Tänavuse XII noorte laulu- ja tantsupeo visuaalne identiteet ehk terviklik nägu, kuhu kuuluvad kõik sündmuse kujunduselemendid ja nende kooskasutamine, on tekitanud pahameelt Eesti disainerite seas. Sellele heidetakse ette nähtamatust, juhuslikkust, emotsioonitust, vanamoodsust ja halba teostust.

«Mind hämmastas selle kujunduslik küündimatus ja kohmakus,» ütles Eesti disainerite kogukonna nimel rääkinud disainer Piia Põldmaa. «See ei kõneta olulist sihtgruppi – lapsed ja noored,» lausus Eesti Disainikeskuse kommunikatsioonijuht Maris Orav.

Põldmaa hakkas laulu- ja tantsupidu puudutavat infot avalikust ruumist otsima nädalapäevad tagasi ning avastas, et seda on küll palju, kuid see on täiesti nähtamatu.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Elustiil
Tagasi üles