Sisukord
Arvamus
Postimees
01.07.2017
Eesti Laul aitab alati nukrusest üle Ehitajatele tehti klassikalise skeemiga külma (19) Raju pidu Kalevi staadionil Majandus Suur veganite ostukorvi võrdlus: valik poodides aina laieneb Välismaa Terve Balkan tülitseb piiride pärast Sakslased kiitsid geiabielud ilma Merkelita heaks Iraan ja USA kompavad Süürias punast joont Arvamus Artemi Troitski: seitsmeteistkümnenda aasta juuni: reaalsus ja reaktsioon Peeter Langovitsi tagasivaade: üle kõige on maailmal vaja üht vaba last Tingel-tangel-tungel, kära täis on džungel… (2) Armsa jutuga pugeja (5) Uduse tulevikuga õde (4) Eesti rallifänn Poolas Postimees 1934. aastal: löögirühmade mäss Hitleri vastu Alvar Loog: kultuuriuputus Juhtkiri: laulupidu! Hoiame pöialt, et ilma peaks Kultuur Alvar Loog: kultuuriuputus Sport Infonet vallandas Aleksandr Puštovi Arno Pijpers 0:2 kaotusest: Tallinnas tuleb kohe rünnata NY Times hoiatab: hoidke Anett Kontaveidil silm peal! Tänak mudarallist: ei midagi lihtsat Penaltikunn Bravo oli imeline, aga maailmarekordist jäi puudu «Nende mudaste ketsidega lähed täna naistesse?» (1) Joosep Susi: kuidas tulemus sporti lörtsib? (1) Arter Meie oma Bullerbys müttavad lapsed ja lambad Suvised lemmikäpid Laulupeo perenaine Heli Jürgenson – hanekeste toksijast peadirigendiks Horoskoop Lätlaste alastijooks ehk jaaniõhtu Kuldīgas (1) Filmiarvustus «Maja võidab alati»: nalja vähem kui rubla eest! Selg ees sügavikku! Noored rahvatantsijad: «Seltskond on põhiline!» Tavaliste taimede võlu Pits paljal ihul Maasikad Itaalia moodi Sõiduproov uhiuue Renault Koleosega. Kes tahab mugavust ja palju ruumi? Uued nööbid. Renault Capturi sõiduproov Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: löögirühmade mäss Hitleri vastu

1 min lugemist
Postimees 1.07.1934 FOTO: digar.nlib.ee

Berliinist, 1.juulil. Laupäeval leidsid Saksamaal aset erakorraliselt tähtsad sündmused, mis lõppesid rahvussotsialistide endise staabiülema Ernst Roehmi väljaheitmisega rahvussotsialistide erakonnast, paljude löögirühma kõrgemate juhtide, samuti ka endise riigikantsleri kindral von Sleicheri ja tema abikaasa mahalaskmisega.

Sleicher lasti maha, kui ta tegi katset avaldada arreteerimisel sõjariistus vastupanu. Tema abikaasa, kes tegi katset oma meest päästa, langes sealsamas rahvussotsialistide kuulide all.

Nagu Münchenist ametlikult teatatakse, on mahalastute seas nii tuntud nimed nagu Sileesia ülemgrupijuht Edmund Heines, Pommeri grupijuht Ernst von Heydebreck ja lipujuht krahv Spreti, Münchenist, Berliini grupijuht Karl Ernst. Endise staabiülema Roehmi saatuse kohta puuduvad ametlikud teated. Võib arvata, et ka tema on hukatud.

Laupäeval pärast lõunat avaldas «Führer» järgmise üleskutse: «Tänasel päeval olen kõrvaldanud staabiülem Rohmi ametist, heitnud ta välja erakonnast ja löögirühmade organisatsioonist. Uueks staabiülemaks nimetan ülem grupijuhi Viktor Lutze. Kõik löögirühmade juhid ja löögirühmlased, kes ei kuula tema käsku, või talitavad tema käskude vastaselt, heidetakse välja löögirühmadest ja erakonnast. Ühtlasi arreteeritakse kõik sarnased vastutöötajad ja antakse kohtu alla.»

1.07.1934

Seotud lood
    30.06.2017 03.07.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto