Sisukord
Maailm
Postimees
01.07.2017
Eesti Laul aitab alati nukrusest üle Ehitajatele tehti klassikalise skeemiga külma (19) Raju pidu Kalevi staadionil Majandus Suur veganite ostukorvi võrdlus: valik poodides aina laieneb Välismaa Terve Balkan tülitseb piiride pärast Sakslased kiitsid geiabielud ilma Merkelita heaks Iraan ja USA kompavad Süürias punast joont Arvamus Artemi Troitski: seitsmeteistkümnenda aasta juuni: reaalsus ja reaktsioon Peeter Langovitsi tagasivaade: üle kõige on maailmal vaja üht vaba last Tingel-tangel-tungel, kära täis on džungel… (2) Armsa jutuga pugeja (5) Uduse tulevikuga õde (4) Eesti rallifänn Poolas Postimees 1934. aastal: löögirühmade mäss Hitleri vastu Alvar Loog: kultuuriuputus Juhtkiri: laulupidu! Hoiame pöialt, et ilma peaks Kultuur Alvar Loog: kultuuriuputus Sport Infonet vallandas Aleksandr Puštovi Arno Pijpers 0:2 kaotusest: Tallinnas tuleb kohe rünnata NY Times hoiatab: hoidke Anett Kontaveidil silm peal! Tänak mudarallist: ei midagi lihtsat Penaltikunn Bravo oli imeline, aga maailmarekordist jäi puudu «Nende mudaste ketsidega lähed täna naistesse?» (1) Joosep Susi: kuidas tulemus sporti lörtsib? (1) Arter Meie oma Bullerbys müttavad lapsed ja lambad Suvised lemmikäpid Laulupeo perenaine Heli Jürgenson – hanekeste toksijast peadirigendiks Horoskoop Lätlaste alastijooks ehk jaaniõhtu Kuldīgas (1) Filmiarvustus «Maja võidab alati»: nalja vähem kui rubla eest! Selg ees sügavikku! Noored rahvatantsijad: «Seltskond on põhiline!» Tavaliste taimede võlu Pits paljal ihul Maasikad Itaalia moodi Sõiduproov uhiuue Renault Koleosega. Kes tahab mugavust ja palju ruumi? Uued nööbid. Renault Capturi sõiduproov Meelelahutus Koomiks Sudoku

Terve Balkan tülitseb piiride pärast

3 min lugemist
Idüll Horvaatias Neumi lahe ääres. Tegelikult keerlevad piirkonna üle kired. FOTO: SCANPIX

Kust jookseb Euroopa Liidu või NATO piir? Tundub ehk üllatav, aga me ei tea täpselt. Vähemalt mitte Balkani poolsaarel. Isegi 26 aastat pärast Jugoslaavia kokku kukkumist pole mitte ainustki endist sisepiiri selgelt kindlaks määratud.

Tellijale Tellijale

Globaliseerumise ajastul tähendab see, et vaidlus käib Euroopa Liidu, NATO või isegi Schengeni viisaruumi piiri üle. Sloveenia ja Horvaatia kiire sulandumine euroliitu muutis küsimuse Euroopa siseprobleemiks. Neljapäevane Haagi arbitraažikohtu otsus annab veel ühe võimaluse tõmmata paika viimne joon Sloveenia-Horvaatia piiril – kuid ei lahenda probleemi.

Rängim katsumus on leppida kokku 48 kilomeetris merepiiris. Rohkem kui 1777-kilomeetrise rannajoone ja enam kui 1200 saarega Horvaatia jaoks võib tunduda absurdne võidelda väikese Pirani lahe pärast. Ent tegemist on rahvusliku uhkuse ja strateegilise huvi küsimusega – piirneda Itaaliaga. Kõrgete panustega ruutmeetripokker algas niipea, kui suri Jugoslaavia.

30.06.2017 03.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto