Sisukord
Laulupeo arhiiv
Postimees
01.07.2017
Eesti Laul aitab alati nukrusest üle Ehitajatele tehti klassikalise skeemiga külma (19) Raju pidu Kalevi staadionil Majandus Suur veganite ostukorvi võrdlus: valik poodides aina laieneb Välismaa Terve Balkan tülitseb piiride pärast Sakslased kiitsid geiabielud ilma Merkelita heaks Iraan ja USA kompavad Süürias punast joont Arvamus Artemi Troitski: seitsmeteistkümnenda aasta juuni: reaalsus ja reaktsioon Peeter Langovitsi tagasivaade: üle kõige on maailmal vaja üht vaba last Tingel-tangel-tungel, kära täis on džungel… (2) Armsa jutuga pugeja (5) Uduse tulevikuga õde (4) Eesti rallifänn Poolas Postimees 1934. aastal: löögirühmade mäss Hitleri vastu Alvar Loog: kultuuriuputus Juhtkiri: laulupidu! Hoiame pöialt, et ilma peaks Kultuur Alvar Loog: kultuuriuputus Sport Infonet vallandas Aleksandr Puštovi Arno Pijpers 0:2 kaotusest: Tallinnas tuleb kohe rünnata NY Times hoiatab: hoidke Anett Kontaveidil silm peal! Tänak mudarallist: ei midagi lihtsat Penaltikunn Bravo oli imeline, aga maailmarekordist jäi puudu «Nende mudaste ketsidega lähed täna naistesse?» (1) Joosep Susi: kuidas tulemus sporti lörtsib? (1) Arter Meie oma Bullerbys müttavad lapsed ja lambad Suvised lemmikäpid Laulupeo perenaine Heli Jürgenson – hanekeste toksijast peadirigendiks Horoskoop Lätlaste alastijooks ehk jaaniõhtu Kuldīgas (1) Filmiarvustus «Maja võidab alati»: nalja vähem kui rubla eest! Selg ees sügavikku! Noored rahvatantsijad: «Seltskond on põhiline!» Tavaliste taimede võlu Pits paljal ihul Maasikad Itaalia moodi Sõiduproov uhiuue Renault Koleosega. Kes tahab mugavust ja palju ruumi? Uued nööbid. Renault Capturi sõiduproov Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laul aitab alati nukrusest üle

4 min lugemist
Helilooja Riho Esko Maimets eile lauluväljakul proovis. FOTO: Georg Kõrre

Laulupeol heliloojana debüteeriv Kanadas üles kasvanud ja 18-aastaselt Eestisse kolinud Riho Esko Maimets (29) nimetab ennast arhetüüpseks väliseestlaseks, kelle perekond 1944. aastal kodumaalt põgenes, kuid sinimustvalget mõtteviisi ei unustanud.

Tellijale Tellijale

Viimasel õppeaastal ühes maailma eksklusiivseimas muusikakoolis Curtis Institute of Music soovitas Maimetsa sõber tal kindlasti Eestisse kolida. «Ju ma siis ainult Eestist rääkisin kogu aeg ja kõigile,» naeris helilooja. Maimets õpetab ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikateooriat ja solfedžot. «See annab mulle palju aega heliloominguga tegeleda. Elan küll tagasihoidlikult, aga mul on palju aega, mis on luksus,» ütles ta.

-Pühapäeval esitavad mudilaskoorid teie lugu «Meie laul». Millest see lugu räägib?

30.06.2017 03.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto