Sisukord
Sport
Postimees
03.07.2017
Eesti Andres Ammas: see pidu kuulutas tärkamise aega! (3) Kõigi aegade turvalisim pidu (20) Majandus Interaktiivne kaart: kuidas kaitseväe radar nurjab tuuleparkide ehitamise (20) Tuleva pensionifondid on miinuses (2) Välismaa Aktivistid protestisid Hamburgis eelseisva tippkohtumise vastu AJA PEEGEL. Naine, kes vallutas ookeani USA endise mõrvapealinna õppetunnid Earhart jõudis eestlannast sõbrannast ette Amelia Earharti saatusliku reisi kajastus Postimehes Arvamus Juhtkiri: laulu- ja tantsupidu läheb alati ajalukku (1) Jüri Reinvere: muretsev Eesti muretseb, aga sörgib Läti sabas (1) Postimees 1939. aastal: Inglise kuningas riigikaitsest Madis Vaikmaa: vere kutse ehk asi on tundes (3) Olev Remsu: avalikus ruumis vohab vulgaarsus. Miks? (6) Kultuur Tõsine dokumentaalsari või hoopis Putini valimiskampaania avalöök? (10) Läbi probleemide tähtede poole Andres Ammas: see pidu kuulutas tärkamise aega! (3) Filmid Setomaa roheluses (1) Sport Medali võitnud Zirk saavutas eesmärgi Magnus Kirt Pariisis kuues Tänakule jäid võidu asemel tühjad pihud (3) EM-hõbe valusate hoopide kiuste Kommentaar: kas Rally Estonia suudaks asendada MM-kalendris Poolat? (1) Kontaveit alustab homme, brittide ässad tervisehädade kimpus Kas kuninga võim röövis põnevuse? Tartu Jaan Tõnissoni selts kutsub täna kõiki Raadile Onu Eskimo auks kerkib mälestusmärk (1) Raudtee remont toob sõiduplaani muutusi Ülikool müüs Poe tänava ruumid 305 000 euroga Tartusse lisandub teine koerteplats ERMi endise näitusemaja saaga jätkub teisipäeval Kõneravi vajavate laste rühmi tuleb kõvasti juurde Väikesi atleete ootavad treenerid staadionile ja spordisaalidesse higi valama Tähtvere tennise juubelit tähistab puureketiturniir Seljakotiga kunstnik paitab tiigrit nagu sangar seiklusfilmis Nüüdse nooruse vabaduse oaasis Pirogovil kiikus eestimaise trükikunsti häll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähtvere tennise juubelit tähistab puureketiturniir

2 min lugemist
Möödunud suvel Tähtveres skate-pargi kõrval alustatud väliväljakute rajamine on lõppenud ning moodsad mänguplatsid on juba kuu aega olnud mängijate käsutuses. FOTO: Sven Zacek

Tähtvere tennisekeskus avab sellel laupäeval ametlikult kolm uut väliväljakut ning tähistab puureketiturniiriga Tähtvere tennise poole sajandi juubelit.

Tähtvere tennisekeskuse juhataja Egert Ivaski sõnul said viimased kolm väliväljakut valmis mai lõpus, kui Itaalia spetsialistid paigaldasid neile koos lätlastega RedPlusi saviliivakatte. Samasuguse katte said möödunud suvel kolme esimest väliväljakut ja need on Ivaski kinnitusel Eesti kliimas ennast väga õigustanud. 

«Eelkõige võimaldab see kate peale vihmasadu kiiresti mängima hakata ja isegi suurem sadu ei ole teinud väljakutele midagi halba. Pigem ongi oluline see, et ka mängijad ise päikesepaisteliste ilmadega katet piisavalt kastaksid, kuna selle parimad omadused tulevadki esile siis, kui väljak on korralikult niisutatud,» rääkis ta.

Sügiseks valmis

Kuigi kõiki kuut väliväljakut nüüd juba kasutatakse, võtab kogu keskuse lõplik valmimine veel aega. Ivaski sõnul on klubihoonega jõutud niikaugele, et seal saab riideid vahetada. 

«Sisetööd on suuresti lõpetatud, aga me oleme pidanud plaani hakata siin pakkuma tennisemängijatele ja miks mitte ka lähedal elavale linnarahvale süüa. Millal me sinna jõuame, ei julge öelda, aga loodetavasti suve lõpuks,» selgitas ta.

Tähtvere tennisekeskuse juhataja Egert Ivaski sõnul ei saa öelda, et puureketitega tõsist sporti ei tehta.

Klubihoone esimesele korrusele jäävad riietusruumid, saun ja puhkeruum. Suurim ehk klubiruum asub teisel korrusel. Sealt saab mugavalt minna avarale terrassile, mis pakub vaadet kõikidele väljakutele. Kui peaks tulema ootamatu vihmasadu, saab aga terrassi alla varju minna. Iga väljaku äärde on plaanis paigaldada pealtvaatajate tarbeks ka väiksem tribüün.

Uued väljakud on Ivaski sõnul väga hästi vastu võetud ning mängijaid jätkub, ehkki varem Tartus olnud neljale korralikule saviliivaväljakule on nüüd kuus juurde tulnud. «Eks me loodame tennise kandepinda veelgi laiendada, aga siiani oleme rahul,» lausus Ivask. Tema sõnul on väliväljakute kompleksi investeeritud praeguseks juba peaaegu miljon eurot.

Eeloleval laupäeval tähistatakse Tähtvere uutel väliväljakutel 50 aasta möödumist ajast, kui õlletehase kõrval avati kehakultuuri- ja spordiseltsi Dünamo tenniseväljak.

1967 valmis siin tennisestaadioni tribüünidega peaväljak, mis on olnud kasvulavaks mitmetele Eesti tippmängijatele. 

Mälestuste ja fotode ootel

«Olid keerulised ajad ja ehitus venis, aga väga palju me sellest kahjuks ei tea. Samuti oleme leidnud tolle aja kohta üsna vähe pildimaterjali,» rääkis Ivask. «Olulisemad kuupäevad on selgunud Jaan Aavakivi spordimuuseumile tehtud väikesest ülevaatest, aga see on ka kõik.»

Kuna tolleaegsest tennisemängust on infot vähe, ootabki ta vanemate tartlaste mälestusi, fotosid ja meeneid nii sellest kui hilisemast ajast Tähtveres. Samuti kutsub Ivask kõiki juubeliüritusele. Piduliku sündmuse puhul peetakse väliväljakutel ka meeleolukas puureketiturniir.  

Egert Ivaski sõnul ei saa öelda, et puureketitega tõsist sporti ei tehta. «Puureketid on küll raskemad, aga pool sajandit ju mängiti ainult puureketitega. Ja mängiti hästi ja väga osavalt.» Ta tõdes, et mõned Tähtvere tenniseklubi liikmed mängivad siiani puureketiga. 

Praegu on klubil pea 150 täiskasvanud liiget ning tennisekoolis käib harjutamas ligi 200 last.

Foto 1967. aastal avatud Tähtvere tenniseväljakutest, mis on olnud kasvu­lavaks mitmetele Eesti tipp­mängijatele. FOTO: Vello Kiilaspea
Seotud lood
01.07.2017 04.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto