Sisukord
Arter
Tänane leht
08.07.2017
Eesti Politsei läbirääkija – amet, kus alla anda pole võimalik Öö oli õhtust targem (13) Välismaa Paet: Julgeolek on lihtsam teema kui immigratsioon (1) Julgeolekueksperdist eurosaadik kahtleb radikaali ümberkasvatamise võimalikkuses Trump ja Putin kohtusid «põrgus» Arvamus Kaval Toom (5) Juhtkiri: Toomi-Ratase pakt (14) Härra eesistuja Riik tahab olla cool (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: Vana Toomas tervitas Miki Hiirt Kimi rindel muutusteta (1) Postimees 1922. aastal: põlevkiviõlil head omadused Marti Aavik: russofoobiasüüdistus on vana relv (7) Daniel James Coll: nägu naerule, Eesti! Vähemalt ei ela te Stanleys (4) Sport Ainsana jätkab Nõmme Kalju Paarismängust kaotus ja rõõmustav setivõit Kas Kontaveit teeb Wozniackiga 2:0? Autogrammijaht paneb kannatuse proovile Mart Soidro: poks annab ainest kriminaalromaaniks (1) Pooleteise käega Robert Kubica koputab (taas) F1-sarja uksele Tarbija Rattarendi kogemus: esimest korda sadulasse istudes tasub olla tähelepanelik (3) Hea uudis: Tallinnasse lisandub rattalaenutuspunkte Turu-uudised: kodumaine toodang hilineb ja on kallim kui tavaliselt Arter Kui õllejumal tahab, siis näeme! Baltic Pride – miks ja kellele (8) Kõige kõrgemal maratonil on juba starti jõudmine kangelastegu (1) «Patriot» – melanhoolne spioonipõnevik folkmuusikaga Horoskoop Kiiremini kui valgus Marko Mihkelson: näidata tuleb usutavat jõudu (16) Kuhu minna? Üksinda köögis: lapsed teevad minipitsat ja marja-pisarakooki Justin Petrone: Rapla nõid (2) Vihmaseks suveks Pariisi moenädala tänavalt 24 kuuga valminud lipulaev. Kuidas sõidab Volkswagen Arteon? Milline näeb välja husky'de ehk kelgukoerte suvepuhkus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kõige kõrgemal maratonil on juba starti jõudmine kangelastegu

7 min lugemist
  • Kahe õnnetu jaoks lõppes suur seiklus enne, kui peamine osa kätte jõudis.
  • Esimene ja peamine eesmärk oli jõuda starti.
Everesti maratoni stardiala Khumbu liustiku servas baaslaagris. Keskel telkides asusid maratoonarite välikemmergud, nende taga paistavad stardikangad. Siit alustavad mägironijad tõusu Everestile. FOTO: Kristo Koka erakogu

RMK töötajad Kristo Kokk ja Erkki Etverk tegid seda, mida pole teadaolevalt teinud veel ükski eestlane: nad osalesid maailma kõige kõrgemal maratonil, mis algab Everesti baaslaagrist. Enamik ei suudaks nii kõrgel kõndidagi.

Tellijale Tellijale

Päev enne starti tuli kaks osalejat kahekümnest, kellega Kristo Kokk ja Erkki Etverk olid veetnud külg külje kõrval eelmised poolteist nädalat, kiirkorras evakueerida. Neil kahel hakkas halb. Lausa nii halb, et kogu keha muutus nõrgaks, jõuetuks, ja silmavaade ekslevaks, hägusaks. Seal ei jäänud enam muud võimalust kui tellida helikopter, et lennutada nad ruttu-ruttu neli tuhat meetrit allapoole Kathmandusse haiglasse.

Nende kahe õnnetu jaoks oli elu suur seiklus lõppenud enne, kui selle peamine osa üldse kätte jõudis. Etverk ja Kokk, nagu veel umbes kakssada inimest, jäid eemalduvale kopterile järele vaatama. Järgmise päeva hommikul ootas neid ees erakordne katsumus, Everesti maraton.

07.07.2017 10.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto