Sisukord
Kultuur
Tänane leht
05.07.2017
Eesti Luurekoordinaatoriks sai vähetuntud diplomaat Eenmad kahtlustatakse kuritegelikus lohakuses (1) Eesti lühiuudised 5.07 Põlenud süürlanna loodab pääseda Saksamaale sugulaste juurde (6) Parimad koolilõpetajad pidutsesid roosiaias Majandus Jagamismajandus vajab vähem riigi kätt Välismaa Vene aktivistid plaanivad Läänemere saartel laagreid (53) Malta eesistumise lõpuks vaieldi, kas suurus loeb (1) Eesti eesistumise tutvustus langes matusepäevale Põhja-Korea sai valmis mandritevahelise raketi Arvamus Peeter Espak: libaliberaalse demokraatia pealetung (14) Taavi Tillmann: suhkrujoogimaks hoiaks ära tuhandeid diabeedijuhtumeid (44) Lauri Tammiste: valdkond, kus Euroopa ootab Eestilt lahendusi (3) Postimees 1917. aastal: Hiiu põllumehe kehv suvi Juhtkiri: saladuste vardja räpakus läheb kalliks maksma (1) Anneli Ammas: leiutajad, teie kord! (1) Lugeja kiri: noorte laulupidu Eesti uueks loojana (2) Kultuur Melchiorid – mõrva lahendamine ja sooritamine Aja auk. Def Leppardi megakallis hüsteeria Nädala plaat. Janek Murdi virvendav kulgemine Kultuuri lühiuudiseid Sport Cavendishi rünnanud Sagan diskvalifitseeriti Eesti meister jälle audis Kontaveidi mängul õigust mõistnud eestlane: koduvilel tennises kohta pole Värske Kontaveit alustas Wimbledoni vallutamist Tartu Korraga vallavanema ja linnapea ametit pidavale mehele terendab kopsakas hüvitis BBC Radio 3 kutsus Tartu koori otsesaatesse Eesti Rahva Muuseumi väliala vajab prisket rahasüsti Kadunud maal legendaarsest rektor Parrotist lõi tema juubeliks särama Signe Kivi: kui vaatajad jäävad üllatuseta, oleme läbi kukkunud Kultuuripealinna tiitli vajalikkus sattus arutelul küsimärgi alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Janek Murdi virvendav kulgemine

2 min lugemist
Janek Murd FOTO: Erik Prozes

Janek Murd

«Eluring»

Eesti Pops

Hinne: 5

Tellijale Tellijale

On muusikuid, kes ei mahu enda ego sisse ära. Tahavad olla igal pool ja igal ajal ning tegelikult ei jõua seetõttu kuhugi. Mitmekülgsel Janek Murdil on õnnestunud oma muusikat aga kuidagi nii sättida, et see ei pressi justkui kuhugi ning on ometi vaatamata tagasihoidlikkusele märksa olulisemal kohal.

Oma kolmandal autoriplaadil tabab Murd üsna täpselt Brian Eno mõttekäiku ideaalse ambiendi kohta. «Eluring» võib märkamatult hõljuda su ümber ja su sees, aga ta võib vabalt haarata ka kõik meeled. «Eluring» on mingis mõttes segu sellest, mis juhtuks siis, kui Sven Grünberg kohtuks «Dead Mani» perioodi Neil Youngiga. Tegemist on meditatiivse ja elujaatava albumiga, mis on kohati luuleliselt õrn ning kohati meenutab süžeevaba kulgemist kummalisel, võõral, kuid samas ka kuidagi tuttaval maastikul. Just nimelt maastikul, sest see ei ole kosmilise külmuse ja tühjuse muusika. See võib manada vaimusilma ette kiirelt voolava vee või tuules õõtsuva viljapõllu. 

04.07.2017 06.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto