Cavendishi rünnanud Sagan diskvalifitseeriti

Peter Sagan lõi Mark Cavendishi küünarnukiga. FOTO: Kuvatõmmis/Tour de France

Varasematel aastatel Tour de France’il kokku 30 etappi võitnud Mark Cavendishi tänavune võistlus võib olla läbi. Velotuuri neljanda etapi finišilahingus lõi valitsev grupisõidu maailmameister Peter Sagan britti küünarnukiga ja viimane lendas 57-kilomeetrise tunnikiiruse juures esmalt rajapiiretesse ning seejärel vastu asfalti. Karistuseks on lõppenud ka Sagani velotuur!

Tellijale Tellijale

Tour de France’i neljanda etapi suurim jututeema pidanuks olema Guillaume van Keirsbulcki lustakas soolosõit. Wanty-Groupe Goberti meeskonna rattur ründas kohe 203-kilomeetrise etapi stardis, avastas endagi üllatuseks, et keegi ei taha temaga liituda, ent otsustas siiski üksinda rassida. Kohati venis Keirsbulcki edu suisa 13 minuti peale, kuid belglase nelja ja poole tunnine soolosõit lõppes paarkümmend kilomeetrit enne finišit, mis tähendas pidupäeva sprinteritele.

Poolteist kilomeetrit enne etapi lõppu toimus peagrupis suur kukkumine, mis neelas endasse nii Touri hetkeliidri Geraint Thomasi kui ka suursoosiku Chris Froome’i. Ette jäid veel paarkümmend ratturit, kellest esimesena ületas finišijoone kodupubliku ees kihutanud Arnaud Demare. Põrutavad sündmused toimusid aga prantslase selja taga, kui viimasel viiel aastal Prantsusmaal sprindikuningaks kroonitud Peter Sagan otsis endale lõpuspurdiks puhast teed ja vajus vasakust rajaservast paremasse. Seal oli aga juba ees Cavendish. Mehed põrkasid kokku, Cavendish lendas piiretesse ja jäi asfaldile lamama, Sagan aga sai kirja teise koha ja väärt boonuspunkte. Seda hetkeni, kui sekkusid kohtunikud.

04.07.2017 06.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto