Sisukord
Arter
Tänane leht
08.07.2017
Eesti Politsei läbirääkija – amet, kus alla anda pole võimalik Öö oli õhtust targem (13) Välismaa Paet: Julgeolek on lihtsam teema kui immigratsioon (1) Julgeolekueksperdist eurosaadik kahtleb radikaali ümberkasvatamise võimalikkuses Trump ja Putin kohtusid «põrgus» Arvamus Kaval Toom (5) Juhtkiri: Toomi-Ratase pakt (14) Härra eesistuja Riik tahab olla cool (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: Vana Toomas tervitas Miki Hiirt Kimi rindel muutusteta (1) Postimees 1922. aastal: põlevkiviõlil head omadused Marti Aavik: russofoobiasüüdistus on vana relv (7) Daniel James Coll: nägu naerule, Eesti! Vähemalt ei ela te Stanleys (4) Sport Ainsana jätkab Nõmme Kalju Paarismängust kaotus ja rõõmustav setivõit Kas Kontaveit teeb Wozniackiga 2:0? Autogrammijaht paneb kannatuse proovile Mart Soidro: poks annab ainest kriminaalromaaniks (1) Pooleteise käega Robert Kubica koputab (taas) F1-sarja uksele Tarbija Rattarendi kogemus: esimest korda sadulasse istudes tasub olla tähelepanelik (3) Hea uudis: Tallinnasse lisandub rattalaenutuspunkte Turu-uudised: kodumaine toodang hilineb ja on kallim kui tavaliselt Arter Kui õllejumal tahab, siis näeme! Baltic Pride – miks ja kellele (8) Kõige kõrgemal maratonil on juba starti jõudmine kangelastegu (1) «Patriot» – melanhoolne spioonipõnevik folkmuusikaga Horoskoop Kiiremini kui valgus Marko Mihkelson: näidata tuleb usutavat jõudu (16) Kuhu minna? Üksinda köögis: lapsed teevad minipitsat ja marja-pisarakooki Justin Petrone: Rapla nõid (2) Vihmaseks suveks Pariisi moenädala tänavalt 24 kuuga valminud lipulaev. Kuidas sõidab Volkswagen Arteon? Milline näeb välja husky'de ehk kelgukoerte suvepuhkus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Baltic Pride – miks ja kellele

6 min lugemist
  • Laupäeval on Tallinnas seksuaalvähemusse kuulujate ja nende toetajate rongkäik.
  • Eestis on kasvanud sugu vahetada ehk sugu korrigeerida soovivate isikute arv.
  • Korraldajad on veendunud, et rongkäiguga seoses ekstsesse ei teki.
Eesti LGBT Ühingu haridusspetsialist Maret Ney ja tegevjuht Kristel Rannaääre. FOTO: Sander Ilvest

Laupäeval saab üle hulga aja kaasa elada sel nädalal Tallinnas peetava Baltimaade LGBT-inimeste (selle tähekombinatsiooniga märgitakse nüüdisajal lesbisid, geisid, biseksuaale ja transsoolisi) festivali Baltic Pride ühele tähtsündmusele – uhkele rongkäigule. Ometi ei saa paljud aru, miks sellist üritust üldse vaja on.

Tellijale Tellijale

Vikerkaarevärvidest inspireeritud motiividega kaunistatud Eesti LGBT Ühingu ruumides Tallinnas Kaarli puiesteel käis nädala esimesel poolel vilgas töö – kuigi ilmselt kõik Baltic Prideʼi üritused on ammu planeeritud ja festival juba käib, leidub ju alati midagi, mis vajab veel koordineerimist. Kiirel ajal leidsid ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre ja haridusspetsialist Maret Ney siiski mahti, et kommunikatsioonijuht Brigitta Davidjantsi valvsa pilgu all Arteri küsimustele vastata.

Esimene küsimus ei lähtu siiski mitte üritusest, vaid ühingu kodulehel avaldatud teabest: miks on nii ühingu juhatus kui ka töötajad eranditult naised? «See pole kogu aeg niimoodi olnud,» sõnab Rannaääre, «juhatuses on tegelikult üks mees ka ja üks auliige on samuti mees. Liikmete hulgas on mehi rohkem.»

07.07.2017 10.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto