N, 19.05.2022

Baltic Pride – miks ja kellele

Verni Leivak
Baltic Pride – miks ja kellele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Eesti LGBT Ühingu haridusspetsialist Maret Ney ja tegevjuht Kristel Rannaääre.
Eesti LGBT Ühingu haridusspetsialist Maret Ney ja tegevjuht Kristel Rannaääre. Foto: Sander Ilvest

Laupäeval saab üle hulga aja kaasa elada sel nädalal Tallinnas peetava Baltimaade LGBT-inimeste (selle tähekombinatsiooniga märgitakse nüüdisajal lesbisid, geisid, biseksuaale ja transsoolisi) festivali Baltic Pride ühele tähtsündmusele – uhkele rongkäigule. Ometi ei saa paljud aru, miks sellist üritust üldse vaja on.

Vikerkaarevärvidest inspireeritud motiividega kaunistatud Eesti LGBT Ühingu ruumides Tallinnas Kaarli puiesteel käis nädala esimesel poolel vilgas töö – kuigi ilmselt kõik Baltic Prideʼi üritused on ammu planeeritud ja festival juba käib, leidub ju alati midagi, mis vajab veel koordineerimist. Kiirel ajal leidsid ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre ja haridusspetsialist Maret Ney siiski mahti, et kommunikatsioonijuht Brigitta Davidjantsi valvsa pilgu all Arteri küsimustele vastata.

Esimene küsimus ei lähtu siiski mitte üritusest, vaid ühingu kodulehel avaldatud teabest: miks on nii ühingu juhatus kui ka töötajad eranditult naised? «See pole kogu aeg niimoodi olnud,» sõnab Rannaääre, «juhatuses on tegelikult üks mees ka ja üks auliige on samuti mees. Liikmete hulgas on mehi rohkem.»

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Sport
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles