Sisukord
Maailm
Tänane leht
07.08.2017
Eesti Uus esilõimija peab suurimaks mureks eraldatust (6) Majandus Eestlane asub tööle Nike peakontorisse (1) Välismaa Põhja-Korea paneb riikide kannatuse proovile Jaapanlased mälestasid maailma esimese tuumarünnaku ohvreid (1) Kriitikud näevad USA sanktsioonides Damoklese mõõka Lõuna-Sudaani lapsed pagevad sõja eest paljajalu ja ihuüksi Välismaa lühiuudised 07.08.2017 Arvamus Ivan Makarov: vara on Savisaare üle naerda (20) Juhtkiri: sanktsioonid Trumpi vastu (1) Priit Pullerits: Eesti-foobia paradoksid (12) Lauri Vahtre: kelle päralt on tulevik? (55) Postimees 1991. aastal: invaliid alustas kompromissitut võitlust telefoninumbri vahetamise vastu Lugejakiri: kas ei piisa aktusest? (2) Eva Lelumees: tuleviku töökohad nõuavad reaalainetes nutti ja sotsiaalseid oskusi (2) Kultuur Mis värvi on autistlik armastus? (1) Soovitused: mida vaadata Tartuffil? Kuidas hevimees Weekendil käis Sport Patuse Gatlini triumf rikkus muinasjutu Mõtlik ja nukker Rasmus Mägi: startimine olnuks liiga riskantne Võimu võtnud noored austavad Kanterit Tartu Pensionär pahandab: ametnikud saatsid ta lasteaastate pärast kohtusse (2) Tartuff täidab raeplatsi taas igatsuse ja suurte tunnetega Tegijal juhtub! Tänav läks kitsamaks, aga telgjoon jäi vanale kohale Liiga agarad inimesed kipuvad päästma ka neid, kes tegelikult abi ei vajagi Omanikud kaaluvad Tõrvandi tondilossi lammutamist Kalevipoja muuseumis saab tulevikus virvatuledega võidelda Keskkonnaamet keelas Toome tennisepaviljoni laienduse Tartlasedki viivad Eestit laia maailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lõuna-Sudaani lapsed pagevad sõja eest paljajalu ja ihuüksi

3 min lugemist
Üksinda riiki saabunud alaealised lõunasudaanlased Etioopias Nguenyyieli pagulaslaagris. FOTO: SOLAN KOLLI/AFP/Scanpix

Nyadet hakkas üksinda ida poole astuma, jalad paljad ja kodulinn selja taga leekides. Süüa sai ta siis, kui võõrad talle halastasid. Tüdruk on 12 aastat vana.

Tellijale Tellijale

Mullu novembris ette võetud teekond vältas üheksa päeva, siis jõudis Nyadet sõjalinnast Malakalist Etioopia piirile. «Võib-olla on nad ohutus kohas,» on ainus, mis ta oma ema, isa, kahe venna ja õe kohta öelda oskab.

Pereliikmed kadusid silmist, kui kodulinna tänavatest sai lahingute tallermaa. Samu radu on enne teda läbinud paljud teised, püüdes kriisi käest põgeneda.

05.08.2017 08.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto