P, 22.05.2022

Laulupidu ei jäetud ilma, vaid anti juurde

Karel Reisenbuk
, reporter
Laulupidu ei jäetud ilma, vaid anti juurde
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Rahandusministeerium ei saanud laulu- ja tantsupeo sihtasutusele niigi algsest suuremaks läinud eelarvele veel 200 000 eurot juurde anda, sest maksumaksjate raha saab kasutada vaid riigikogu heakskiidul, ütles toona rahandusministrina otsuse teinud Sven Sester (IRL).

Laulu- ja tantsupeo sihtasutus küsis noorte laulu- ja tantsupeo «Mina jään» korraldamiseks 200 000 eurot rohkem, kui riigieelarves kokku oli lepitud, kirjutas Postimees eile. Rahandusministeerium lisaraha ei andnud. Sihtasutuse juhi Aet Maatee andmetel oleks 100 000 eurot sellest kulutatud suurte leedekraanidele, kust lavast kaugemal olnud publik oleks saanud pidu lähemalt vaadata. Eelarvesse polnud seda raha tema selgitusel arvestatud seepärast, et vahepeal olid hinnad tõusnud.

Laulu- ja tantsupeo lisarahastust arutas valitsus toonase rahandusministri Sven Sesteri sõnul mullu septembris. «Pidu ei jäetud lisatoetusest ilma, vaid vastupidi – vastavalt sihtasutuse koostatud laulupeo eelarvele eraldati noorte laulu- ja tantsupeole täiendavalt 1,3 miljonit eurot maksumaksja raha,» märkis Sester eile.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles