N, 26.05.2022

Trump kiitis Poolat ja manitses Venemaad

Juhan Mellik
Trump kiitis Poolat ja manitses Venemaad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Donald Trump vestleb Varssavis Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićiga. Nende vahelt paistab meie riigipea Kersti Kaljulaid.
Donald Trump vestleb Varssavis Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićiga. Nende vahelt paistab meie riigipea Kersti Kaljulaid. Foto: CARLOS BARRIA/REUTERS/Scanpix

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ei olnud oma esimesel visiidil Ida-Euroopasse meelitustega kitsi – võõrustajamaa Poola sai kuulda ohtralt kiidusõnu.

«Ameerika armastab Poolat ja Poola inimesi. Poola pole rikastanud mitte ainult seda regiooni, vaid ka Ameerika Ühendriike,» kõneles Trump Varssavi kesklinnas Krasinski väljakul peetud esinemises. Seejuures kasutas ta Poola asukoha kirjeldamiseks nimelt terminit Kesk-Euroopa. Mitte Ida-Euroopa.

«Teie vaim on vägev. Isegi kui riigipiire saab kustutada kaardilt, siis mitte ajaloost ja südamest,» rääkis Trump marulisi reaktsioone teenides. Ühtlasi tänas ta Varssavit Ameerika sõdurite võõrustamise eest ja lubas, et ei Poola ega tema naabrid pole kunagi enam pantvangis üheainsa energiatarnija meelevallas.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles