T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Norman Aas: vahel tundub, et rahal on limiit, aga reeglitel mitte

Oliver Kund
, reporter
Norman Aas: vahel tundub, et rahal on limiit, aga reeglitel mitte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Justiitsministeeriumi kantsler ja pikaaegne riigi peaprokurör Norman Aas rääkis eile oma uue ametivaliku kohta, et on väga kauaks jäänud tööle ühte valdkonda.
Justiitsministeeriumi kantsler ja pikaaegne riigi peaprokurör Norman Aas rääkis eile oma uue ametivaliku kohta, et on väga kauaks jäänud tööle ühte valdkonda. Foto: Georg Kõrre

41-aastane endine peaprokurör ja justiitsministeeriumi kantsler Norman Aas läheb elus esimest korda tööle erasektorisse ja räägib usutluses, mis teda Eesti õigusloomes kummitama jääb.

-Miks te tegelikult ameti maha panete?

See teadmine sündis ajapikku. Ma kindlasti ei ütle, et otsisin paaniliselt võimalust avalikust sektorist ära minna. Aga ühel hetkel tundsin, et väga kauaks on ühe valdkonna peale jäädud ja vanuse mõttes viimane aeg suuremaid samme teha – pool tööelu on veel ees. Teatud mõttes sisemine valmisolek ja pakkumine said kokku. Otsustasin, et kui ministeeriumid kolivad augusti alguses ühismajja, siis selle protsessi vean lõpuni.

-Kas kolme aasta eest ametisse asudes oleksite arvanud, et poole pealt loobute?

Tagasi üles