Sisukord
Uudised
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädalavahetus toob suurüritusi, arvestada tuleb liikluspiirangutega

2 min lugemist
Mullune Tartu Milli triatlon. Pildil triatleet Kaidi Kivioja võidukas finiš. FOTO: Sille Annuk

Hiljuti lõppesid Lõuna-Eestis, sealhulgas Emajõelinnas, orienteerumise maailmameistrivõistlused, selle nädala lõpp on Tartus taas teguderohke, sest samal ajal toimuvad hansapäevad, muusikafestival Klaaspärlimäng, Aparaaditehase asfaldikultuurifestival ja Tartu Milli triatlon. Viimane neist toob enamasti kesklinna piirkonda laiaulatuslikud liikluspiirangud. Korraldajad soovitavad südalinna võimaluse korral tulla ilma autota.

Triatloninädalavahetus avatakse täna õhtul kell 18 Zooti avaveeujumise etapiga, kus võisteldakse 2,3 kilomeetri ja 750 meetri distantsil. 

Pikema võistlusmaa start antakse Emajõe vabaujula rannas, lühema maa stardiks paigaldatakse Vabadussilla juurde pontoon, kust starditakse hiljem ka triatloni lühemale distantsile. 

Kõik kohad täis

Laupäeval, 8. juulil on kavas igamehetriatlon, kus sportlased ujuvad 750 meetrit, sõidavad rattaga kakskümmend ja jooksevad viis kilomeetrit. Võistlusel lööb teiste hulgas kaasa näitleja Raivo E. Tamm. 

Põhivõistlus samal päeval leiab aga aset olümpiadistantsil: sportlased ujuvad poolteist, sõidavad rattaga nelikümmend ja jooksevad kümme kilomeetrit. Põhidistantsile on registreerunud üle kolmesaja osaleja ning paarkümmend võistkonda. Pühapäeval, 9. juulil on kavas lastetriatlon. 

Kõigile distantsidele kokku on registreerunud umbes seitsesada võistlejat.

Tartu Milli triatloni projektijuht Ago Arro ütles, et kõik kohad triatloni distantsidel on välja müüdud. Kõigile distantsidele kokku on registreerunud umbes seitsesada võistlejat. 

Arro lisas, et huvilistel on võimalik veel kaasa lüüa tänaõhtusel avaveeujumisel ja pühapäeval Saucony viiekilomeetrisel südalinnajooksul. Jooks kulgeb Emajõe kallastel ja ümber Anne kanali, enamasti kergliiklusteedel.

Laadamelu

Samal ajal, laupäeval ja pühapäeval on Tartus hansapäevad, mille keskmes on traditsiooniline pooletuhande kauplejaga laat. Sel aastal valmis ka eraldi kaardirakendus, mis aitab paremini laadamöllus orienteeruda. 

Hansapäevade projektijuht Evelin Rannast ütles, et käsitöö ja maitsvad kodumaised toidud on esimesed asjad, mis inimestele hansapäevadega seostuvad. Ent selleks, et melu üleval hoida, kutsutakse nagu eelmistelgi aastatel kauplejate keskele esinema lauljaid-pillimehi, rahvamuusikuid ja tantsijaid.

Kellel laadakraam varutud, saab mõnusalt ja harivalt aega veeta raua-, laste- ja teaduslinnas ning uudistada Toomemäel loomade ala. 

TRIATLONIGA SEOTUD LIIKLUSPIIRANGUD

  • Täna kella 16st kuni 10. juuli kella kuueni hommikul on suletud Vabaduse puiestee Uueturu-Poe lõigul. Poe tänavale saab kuni 8. juuli kella 8.30ni Raekoja platsi poolt, hiljem Ülikooli tänava poolt. 
  • Eile hommikust kuni 11. juuli kella 6ni on suletud turu­hoone parkla jalakäijate silla poolne ala. 
  • Eilsest kuni 10. juuli kella 6ni on suletud Poe tänava äärne taksopeatuse parkla. Taksopeatused on üle viidud kaubamaja parklasse. 

Laupäeval kell 8.30–17 on liikluseks suletud 

  • Vabaduse puiestee (Uueturu-Laia tänava lõik), Lai tänav, Kloostri tänav, Kroonuaia tänav, Jakobi tänav (Veski-Lai lõik), Veski tänav (Jakobi-Näituse lõik), Näituse tänav (Veski – K. E. von Baeri lõik), Baeri tänav (Näituse-Jakobi lõik), Puiestee tänav (Lubja-Põllu lõik), Aruküla tee (Põllu tänavast linna piirini), Kroonuaia sild ja Vabadussild.

Pühapäeval kell 9–18 on liikluseks suletud

  • Vabaduse puiestee (Uueturu-Laia lõik), Lai tänav, Kloostri tänav, Kroonuaia tänav (Emajõe-Jakobi lõik), Jakobi tänav (Veski-Laia lõik), Veski tänav (Jakobi-Kuperjanovi lõik, Näituse-Veski ristmik, Näituse tänav (Kastani-Baeri lõik), K. E. von Baeri tänav (Liivi-Jakobi lõik), Kuperjanovi tänav (Kastani-Kuperjanovi lõik) ja Kastani tänav (Näituse-Kuperjanovi lõik).
  • Võistluste tõttu on lähipäevadel muutusi samuti linnaliinibusside 4, 6, 7, 8, 10, 16, 20, 21 ja 22 liiklumisel.
Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto