Sisukord
Arvamus
Postimees
08.07.2017
Eesti Politsei läbirääkija – amet, kus alla anda pole võimalik Öö oli õhtust targem (13) Välismaa Paet: Julgeolek on lihtsam teema kui immigratsioon (1) Julgeolekueksperdist eurosaadik kahtleb radikaali ümberkasvatamise võimalikkuses Trump ja Putin kohtusid «põrgus» Arvamus Kaval Toom (5) Juhtkiri: Toomi-Ratase pakt (14) Härra eesistuja Riik tahab olla cool (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: Vana Toomas tervitas Miki Hiirt Kimi rindel muutusteta (1) Postimees 1922. aastal: põlevkiviõlil head omadused Marti Aavik: russofoobiasüüdistus on vana relv (7) Daniel James Coll: nägu naerule, Eesti! Vähemalt ei ela te Stanleys (4) Sport Ainsana jätkab Nõmme Kalju Paarismängust kaotus ja rõõmustav setivõit Kas Kontaveit teeb Wozniackiga 2:0? Autogrammijaht paneb kannatuse proovile Mart Soidro: poks annab ainest kriminaalromaaniks (1) Pooleteise käega Robert Kubica koputab (taas) F1-sarja uksele Tarbija Rattarendi kogemus: esimest korda sadulasse istudes tasub olla tähelepanelik (3) Hea uudis: Tallinnasse lisandub rattalaenutuspunkte Turu-uudised: kodumaine toodang hilineb ja on kallim kui tavaliselt Arter Kui õllejumal tahab, siis näeme! Baltic Pride – miks ja kellele (8) Kõige kõrgemal maratonil on juba starti jõudmine kangelastegu (1) «Patriot» – melanhoolne spioonipõnevik folkmuusikaga Horoskoop Kiiremini kui valgus Marko Mihkelson: näidata tuleb usutavat jõudu (16) Kuhu minna? Üksinda köögis: lapsed teevad minipitsat ja marja-pisarakooki Justin Petrone: Rapla nõid (2) Vihmaseks suveks Pariisi moenädala tänavalt 24 kuuga valminud lipulaev. Kuidas sõidab Volkswagen Arteon? Milline näeb välja husky'de ehk kelgukoerte suvepuhkus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovitsi tagasivaade: Vana Toomas tervitas Miki Hiirt

1 min lugemist

Skandinaavias tuuritanud Disneylandi tegelased, Miki Hiir ja Piilupart Donald peatusid teel Riiga ja Vilniusesse jaanipäeva eel ka Tallinnas ja Pärnus. Staarid saabusid 20. juunil 1994 Eesti numbrimärki kandva punase Cadillaciga, mida eskortis läbi linna vilkuriga politseiauto.

Sõideti mööda Pärnu maanteed ja lahtine limusiin peatus Rahva Raamatu ees. Hulk austajaid juba ootas neid seal kannatlikult, et saada autogramme raamatutesse ja end jäädvustada koos Disney kangelastega, kellest on saanud Ameerika sümbolid. Raamatupoe aknale oli kirjastus Egmont Estonia välja pannud eesti keeles päevakangelastest välja antud raamatuid.

Sõit jätkus, sest enamik huvilisi oli kogunenud Raekoja platsile. Raekoja tornist laskus rahva keskele ka Vana Toomas, kes ebatavalisi külalisi tervitama tuli. Plats oli juba varakult täis igas eas uudistajaid. Jäi mulje, nagu oleks saabumas olümpiasangarid.

Kuigi oldi ajagraafikust maas, tekitas mööda Dunkri tänavat Raekoja platsile saabuv auto Miki Hiire ja Piilupart Donaldiga lastes suure elevuse. Ees politseiauto, järel aeglaselt rahvamassis liikuv Cadillac, suunduti lava juurde. Lehvitati Miki Hiire pildiga lipukestega, püüti iidoleid võimalikult lähedalt näha ja neid ka oma käega katsuda. Miki Hiir ja meremehe kostüümis Piilupart astusid lavale, kus neid juba teised muinasjututegelased ees ootasid, et ühiselt Miki Hiire 70. sünnipäeva tähistada. Pärast pisikest trallitamist laval siirduti jälle autosse. Piilupart Donald lahkus lavalt, hoides käes lastelt kingiks saadud šokolaaditahvlit.

Väledamatele jagati veel lipukestele ja raamatutesse autogramme, tehti mälestuseks fotosid ja peagi kadus auto külalistega silmist. Disney kangelased leidsid aega külastada ka Nõmmel asunud lastehaiglat.

Seotud lood
07.07.2017 10.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto