Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
08.07.2017
Eesti Politsei läbirääkija – amet, kus alla anda pole võimalik Öö oli õhtust targem (13) Välismaa Paet: Julgeolek on lihtsam teema kui immigratsioon (1) Julgeolekueksperdist eurosaadik kahtleb radikaali ümberkasvatamise võimalikkuses Trump ja Putin kohtusid «põrgus» Arvamus Kaval Toom (5) Juhtkiri: Toomi-Ratase pakt (14) Härra eesistuja Riik tahab olla cool (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: Vana Toomas tervitas Miki Hiirt Kimi rindel muutusteta (1) Postimees 1922. aastal: põlevkiviõlil head omadused Marti Aavik: russofoobiasüüdistus on vana relv (7) Daniel James Coll: nägu naerule, Eesti! Vähemalt ei ela te Stanleys (4) Sport Ainsana jätkab Nõmme Kalju Paarismängust kaotus ja rõõmustav setivõit Kas Kontaveit teeb Wozniackiga 2:0? Autogrammijaht paneb kannatuse proovile Mart Soidro: poks annab ainest kriminaalromaaniks (1) Pooleteise käega Robert Kubica koputab (taas) F1-sarja uksele Tarbija Rattarendi kogemus: esimest korda sadulasse istudes tasub olla tähelepanelik (3) Hea uudis: Tallinnasse lisandub rattalaenutuspunkte Turu-uudised: kodumaine toodang hilineb ja on kallim kui tavaliselt Arter Kui õllejumal tahab, siis näeme! Baltic Pride – miks ja kellele (8) Kõige kõrgemal maratonil on juba starti jõudmine kangelastegu (1) «Patriot» – melanhoolne spioonipõnevik folkmuusikaga Horoskoop Kiiremini kui valgus Marko Mihkelson: näidata tuleb usutavat jõudu (16) Kuhu minna? Üksinda köögis: lapsed teevad minipitsat ja marja-pisarakooki Justin Petrone: Rapla nõid (2) Vihmaseks suveks Pariisi moenädala tänavalt 24 kuuga valminud lipulaev. Kuidas sõidab Volkswagen Arteon? Milline näeb välja husky'de ehk kelgukoerte suvepuhkus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julgeolekueksperdist eurosaadik kahtleb radikaali ümberkasvatamise võimalikkuses

5 min lugemist
Arnaud Danjean (vasakpoolne ülikonnas mees)ja peaminister Édouard Philippe möödunud nädalal Tapa siin NATO eelpaigutatud pataljonis teenivaid kaitseväelasi külastamas. FOTO: mil.ee

Konservatiivse Vabariiklaste partei eurosaadik Arnaud Danjean oli koos Prantsuse Senati Baltimaade komisjoni juhiga üks kahest parlamendiliikmest, kelle Prantsusmaa uus peaminister Édouard Philippe möödunud nädalal Eestisse kaasa võttis. Strasbourgis europarlamendi istungi ajal Postimehele antud intervjuus rääkis ta, et Prantsusmaale peavalu valmistavad probleemid riigi sisejulgeolekuga ja Euroopa Liidu lõunaserval lähiaastail ei kao.

Tellijale Tellijale

-Milline on julgeolekuolukord Prantsusmaal? Mõned mu sõjaväeallikad kasutavad kõrge terroriohu tõttu teie maal toimuva kohta terminit «sõda».

Prantsuse võimud on olukorda iseloomustanud kui maksimaalset terroriohtu, hinnatakse, et umbes 10 000 – 15 000 inimest on radikaliseerunud. Loomulikult ei tähenda «radikaliseerunud» automaatselt vägivaldset ja terroristlikku. Kuid radikaliseerunute suur hulk näitab siiski, et meie oma pinnal on märkimisväärne oht.

07.07.2017 10.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto