Julgeolekueksperdist eurosaadik kahtleb radikaali ümberkasvatamise võimalikkuses

Arnaud Danjean (vasakpoolne ülikonnas mees)ja peaminister Édouard Philippe möödunud nädalal Tapa siin NATO eelpaigutatud pataljonis teenivaid kaitseväelasi külastamas. FOTO: mil.ee

Konservatiivse Vabariiklaste partei eurosaadik Arnaud Danjean oli koos Prantsuse Senati Baltimaade komisjoni juhiga üks kahest parlamendiliikmest, kelle Prantsusmaa uus peaminister Édouard Philippe möödunud nädalal Eestisse kaasa võttis. Strasbourgis europarlamendi istungi ajal Postimehele antud intervjuus rääkis ta, et Prantsusmaale peavalu valmistavad probleemid riigi sisejulgeolekuga ja Euroopa Liidu lõunaserval lähiaastail ei kao.

Tellijale Tellijale

-Milline on julgeolekuolukord Prantsusmaal? Mõned mu sõjaväeallikad kasutavad kõrge terroriohu tõttu teie maal toimuva kohta terminit «sõda».

Prantsuse võimud on olukorda iseloomustanud kui maksimaalset terroriohtu, hinnatakse, et umbes 10 000 – 15 000 inimest on radikaliseerunud. Loomulikult ei tähenda «radikaliseerunud» automaatselt vägivaldset ja terroristlikku. Kuid radikaliseerunute suur hulk näitab siiski, et meie oma pinnal on märkimisväärne oht.

07.07.2017 10.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto