P, 3.12.2023

Politsei läbirääkija – amet, kus alla anda pole võimalik

Hanneli Rudi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politsei läbirääkimismeeskonna juht Reimo Raivet on ühtlasi üksuse nn avalik nägu, teised üksuse liikmed oma näoga avalikkuse ees ei esine.
Politsei läbirääkimismeeskonna juht Reimo Raivet on ühtlasi üksuse nn avalik nägu, teised üksuse liikmed oma näoga avalikkuse ees ei esine. Foto: Sander Ilvest

Kuigi pantvangikriisi puhul võivad läbirääkimised kesta päevi, pole läbirääkijal võimalik alla anda, sest inimlik kontakt saab tekkida vaid ühe inimesega, räägib Põhja prefektuuri läbirääkijate grupi juht Reimo Raivet.

-Politsei läbirääkijad tulid taas pildile Haabersti remmelga mahavõtmisel. Seal ei olnud inimese elu ohus, nad lihtsalt takistasid politsei tööd. Kui põhjendatud see väljakutse läbirääkijate jaoks oli?

Puu otsa roninud inimeste elu oli ohus, sest nad ise seadsid selle ohtu. Me pidime lähtuma sellest, et puu on märg, ja kui inimene väsib, siis ta lihtsalt libastub. Kui inimene on väga kõrgesse kohta roninud, ta ei taha sealt alla hüpata, aga ei taha ka alla tulla, siis ka sellisel juhul peame arvestama võimalusega, et ta kukub alla.

Facebook
Comments
Tagasi üles