Ainsana jätkab Nõmme Kalju

Artur Valikajevi värav aitas Nõmme Kalju Euroopa liigas teise eelringi. FC Levadia euromängud on aga lõppenud. FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Jalgpalli Euroopa liiga esimesest eelringist pääses ainsa Eesti klubina edasi Nõmme Kalju, kes alistas kordusmängus võõrsil Fääri saarte klubi Torshavni B36 2:1 ja edenes koguskooriga 4:2 teise eelringi, kus vastaseks Ungari kõrgliiga kevadine hõbedameeskond Szekesfehervari FC Videoton.

Tellijale Tellijale

Kalju asus mängu juhtima 18. minutil, kui täpne oli paar päeva varem üleminekupaberid korda saanud brasiillasest ründaja Liliu. B36 viigistas teise poolaja alguses, aga 88. minutil lõi Artur Valikajev Kalju võiduvärava.

Nõmme klubi sai eurosarjas esimesest vastasest jagu viiendat hooaega järjest. Parima eurohooaja tegi Kalju mullu, kui alistas kaks vastast ja jõudis Euroopa liiga kolmandasse eelringi.