Ülo Soosteri autoportree ripub vana kunsti näitusel

Ülo Soosteri autoportree on valminud aastal 1970. FOTO: Aime Jõgi

Gildi galeriis avatud vana kunsti näitusel on 18 taiest, nende seas Ülo Soosteri autoportree, mis loodud 1970. aastal ehk aastal, mil ta Moskvas suri.

Valdur Ohakalt, kes Ülo Soosteriga väga tihedalt suhtles, on näha aga üks ta loomingu kõrgajal sündinud maastikke, 1970. aastal valminud «Kütiorg».

Ka on sel näitusel Erich Pehapi «Suudlus», mille ta lõi 1942. aastal, ajal, kui ta elas vabakutselise kunstnikuna oma sünnilinnas Viljandis. Erich Pehapilt on väljapanekul aga teinegi töö ja see on pärit 1955. aastast, mil ta viibis juba Kanadas, ning oma pildil kujutabki ta üht sealset maastikku koos majadega.

Järjekordne vana kunsti väljapanek Gildi tänava galeriis on sündinud kunstikaupmees Jaak Metsalu ja galerist Roosi Pedassaare koostööna. Kahekesi korraldavad nad igal aastal vähemalt kolm vana kunsti näitust. 

Praeguse kohta ütles Pedassaar, et seekord on tugevad nii autorid kui ka nende tööd ning pilte tasub vaatama tulla ka lihtsalt kunstihuvilisel inimesel, mitte ainult sellel, kes soovib oma kodu mõne vana maaliga vääristada või kollektsiooni täiendada. Pedassaar loetles autoreid: Johannes Uiga, Valli Lember-Bogatkina, Johannes Riismann, Ülo Teder, Ida Anton, Enn Volmere, Linda Kits-Mägi, Raivo Korstnik, Kalju Nagel ja teised. 

08.07.2017 11.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto