Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
10.07.2017
Eesti Siseturismi kasvu teel turritavad ohtlikud karid (2) LGBT kogukond ja nende toetajad kogunesid rongkäigule Sada kõige-kõigemat fakti meie maa ja rahva kohta: Eesti mõjukaim perekond (7) Majandus Väikepruulikojad nuputavad, kuidas õlle hinda langetada (4) Välismaa Piltuudis: Iraak tähistas Mosuli linnas võitu Hamburgi sündmused ajasid sakslased raevu (1) AJA PEEGEL. Küprose kreeklaste verine vabaduspüüe Arvamus Brexiti juhtrühma liikmed: britid paiskavad miljonid eurooplased ebamäärasusse (17) Juhtkiri: kes kihutab kalmistule? (31) Kalev Stoicescu: soovimatu ja vältimatu kurnamissõda, pauguga lõpus (11) Postimees 1890. aastal: J. W. Jannseni lahkumine Marko Suurmägi: IRLi kohaliku Ronaldo küsitav staaritsemine (9) Kultuur Haapsalu ja Tšaikovski Räägime asjadest, millest ei räägita (2) Sport Fotoboks: Muhu väina regatt viis purjetajad Kuivastust Roomassaarde Hardeni ulmeline lepingupikendus 0:0 viik Tallinna derbis sobis rohkem Florale Spordi lühiuudised Bottasele võit, aga kas mitte sohiga? Viis tähelepanekut: Kontaveit andis Wimbledonis tormihoiatuse Andres Oper jalgpalliplatsil tagasi ehk Vana arm ei roosteta EMi 7. koht tõi Albertile Hawaii pääsme, Kivioja tiitli kaitsmine nurjus Postimees Wimbledonis: Federer on põhjusega kõigi lemmik Tartu Kohtutäitur müüb Eesti esimest angerjakasvandust. Mis juhtus? (8) Tartu noored tõid Kaunasest hõbemedaleid Lasketiirus käis kolm päeva kõva madistamine Selge ilm ja sirge teelõik – liiklusõnnetuse retsept Teie nägu tundub tuttav Ülo Soosteri autoportree ripub vana kunsti näitusel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülo Soosteri autoportree ripub vana kunsti näitusel

1 min lugemist
Ülo Soosteri autoportree on valminud aastal 1970. FOTO: Aime Jõgi

Gildi galeriis avatud vana kunsti näitusel on 18 taiest, nende seas Ülo Soosteri autoportree, mis loodud 1970. aastal ehk aastal, mil ta Moskvas suri.

Valdur Ohakalt, kes Ülo Soosteriga väga tihedalt suhtles, on näha aga üks ta loomingu kõrgajal sündinud maastikke, 1970. aastal valminud «Kütiorg».

Ka on sel näitusel Erich Pehapi «Suudlus», mille ta lõi 1942. aastal, ajal, kui ta elas vabakutselise kunstnikuna oma sünnilinnas Viljandis. Erich Pehapilt on väljapanekul aga teinegi töö ja see on pärit 1955. aastast, mil ta viibis juba Kanadas, ning oma pildil kujutabki ta üht sealset maastikku koos majadega.

Järjekordne vana kunsti väljapanek Gildi tänava galeriis on sündinud kunstikaupmees Jaak Metsalu ja galerist Roosi Pedassaare koostööna. Kahekesi korraldavad nad igal aastal vähemalt kolm vana kunsti näitust. 

Praeguse kohta ütles Pedassaar, et seekord on tugevad nii autorid kui ka nende tööd ning pilte tasub vaatama tulla ka lihtsalt kunstihuvilisel inimesel, mitte ainult sellel, kes soovib oma kodu mõne vana maaliga vääristada või kollektsiooni täiendada. Pedassaar loetles autoreid: Johannes Uiga, Valli Lember-Bogatkina, Johannes Riismann, Ülo Teder, Ida Anton, Enn Volmere, Linda Kits-Mägi, Raivo Korstnik, Kalju Nagel ja teised. 

Seotud lood
08.07.2017 11.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto