Roger Federer. FOTO: CHINENOUVELLE/SIPA/CHINENOUVELLE/SIPA

Spordi lühiuudised

TENNIS

Federer ületas Williamsi rekordi

Wimbledoni tenniseturniiril pääses laupäeval meeste üksikmängus kaheksandikfinaali šveitslasest vanameister Roger Federer (pildil, ATP 5.), kes alistas kolmandas ringis 7:6 (7:3), 6:4, 6:4 Saksamaa esindaja Mischa Zverevi (ATP 30.). Seejuures sai 18-kordsest suure slämmi turniirivõitjast Federerist kõigi aegade võidukaim mängija suure slämmi turniiridel. 35-aastane šveitslane on nüüd neljal tennisemaailma kõige suuremal turniiril teeninud kokku 317 matšivõitu, mida on ühe võrra rohkem kui praegu lapsepuhkusel oleval ameeriklannal Serena Williamsil.

Reketid pidi pakkima Läti esinumber Ernests Gulbis (ATP 589.), kes jäi serblasele Novak Djokovicile alla 4:6, 1:6, 6:7 (2:7). Kaheksandikfinaalis kohtub kolmekordne Wimbledoni võitja Djokovic prantslase Adrian Mannarinoga (ATP 51.).

Veel pääsesid meeste konkurentsis neljandasse ringi ehk teise nädalasse kanadalane Milos Raonic (ATP 7.), Austria tennisist Dominic Thiem (ATP 8.), ameeriklane Sam Querrey (ATP 28.), Saksamaa esindaja Alexander Zverev (ATP 12.) ning tšehh Thomas Berdych (ATP 15.).

Naistest oli maailma esireket Angelique Kerber hädas ameeriklanna Shelby Rogersi (WTA 70.) vastu, ent võitis siiski 7:6 (7:2), 6:4. 16 parema hulgas läheb sakslanna vastamisi hispaanlanna Garbine Muguruzaga (WTA 15.).

Lisaks pääses laupäeval neljandasse ringi Poola esindaja Agnieszka Radwanska (WTA 10.), kus ta kohtub venelanna Svetlana Kuznetsovaga (WTA 8.). Postimees ja Kanal 12 näitavad Wimbledoni turniiril otsepilti nii meeste kui naiste poolfinaalidest ja finaalidest.