Sisukord
Maailm
Postimees
17.07.2017
Eesti Eesti vagunid Putini raudteel (36) Umbusaldushääletus tõi Jõhvis taas võimupöörde Majandus Keskpangad teavad väga hästi, et tegelevad suure eksperimendiga Välismaa Julian King: peame olema valmis ohtudega võitlema AJA PEEGEL. Mäss, mis muutis mõtlemist Välismaa lühid Arvamus Taavi Minnik: lääs pole Putini režiimi langemisest huvitatud (18) Juhtkiri: õnnetu Eesti tööriistakast (4) Aarne Mäe: Make Rakvere Great Again! (1) Edasi 1953. aastal: sammume vääramatult edasi! Mihkel Mutt: valmistugem võitluseks võsa vastu (83) Igor Taro: tuleviku Eesti vajab uusi maakondi (4) Kultuur Meri, männid ja Kanada Piibeleheneitsi Külluslik praad ja svammist magustoit Inimlik näitus, mis avab graafilise disaini võimalusi Sport Pärnu siiski jätkab meistriliigas Viimaste ringide draama tõstis Hamiltoni Vetteli kannule Muhu Väina regati võitja selgus kassi ja hiire mängus Tennisekuningas Roger Federer kroonis end jälle Valmo Kriisa säras tänavakossus ja valmistub järjekordseks hooajaks Vollekoondis läheb Belgiasse paremaid mälestusi looma Tartu Tartu õpilasfirma tunnistati haisuvaba jäätmekasti eest Euroopa parimaks Kalmistulisi ärritab linna võimetus lahendada parkimist (3) Vähem võimekad vallad: valitsus loob ebavõrdsust Ujuv ristimismaja toob jumaliku puudutuse Emajõele Jaeketid plaanivad e-poodidega järgemööda Emajõelinna laieneda (1) Jõgeva muusikakooli aula saab uue kuue Keskaegne mõrvamüsteerium tõmbab mängu kirikuvaremed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julian King: peame olema valmis ohtudega võitlema

4 min lugemist
Julian King. FOTO: Eero Vabamägi

Hiljuti külastas Tallinna ja siin toimunud Euroopa Liidu sise- ja justiitsministrite kohtumist Euroopa Komisjoni julgeolekuvolinik Julian King. Postimehel õnnestus temaga Kultuurikatlas vestelda.  

Tellijale Tellijale

-Te olete ametis olnud umbkaudu kümme kuud. Millele olete selle aja jooksul põhiliselt keskendunud ja mis on plaanis lähitulevikus?

Eesti eesistumine toimub väga olulisel ajal, sest viimase kuu aja jooksul oli meil Euroopas viis terrorirünnakut. Sama aja jooksul toimus kaks suurt küberrünnakut. Need ohud on vägagi reaalsed ja nende ohtudega võitlemine ongi olnud minu töö suurim eesmärk. Terrorivastane võitlus, küberturvalisus ja võitlus organiseeritud kuritegevusega on olnud minu ülesanneteks. Arvan, et oleme teinud edusamme, aga meil on kahtlemata väga palju teha, sest terrorioht on endiselt väga suur. Isegi kui mõni riik ei satu otseselt rünnaku ohvriks, võivad kodanikud ikkagi kannatada saada, nagu te Eestis väga hästi teate. Teadlikkus küberkuritegudest on suurenenud ja sellega seoses nõutakse ka selgemat tegutsemist, et sellega võidelda. Loomulikult on ka organiseeritud kuritegevus endiselt probleem ja nõuab tähelepanu.

15.07.2017 18.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto