L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tšetšeen Salauddin kaitses Eesti suursaadikut

Jaanus Piirsalu
, reporter
Tšetšeen Salauddin kaitses Eesti suursaadikut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
2. mai 2007 Moskvas Mjasnitskaja tänaval. Naši kokku kutsunud ja suursaadiku kallale ässitanud Vassili Jakimenko (punases jopis) justkui kaitseks Marina Kaljuranna autot märatsevate noorte eest.
2. mai 2007 Moskvas Mjasnitskaja tänaval. Naši kokku kutsunud ja suursaadiku kallale ässitanud Vassili Jakimenko (punases jopis) justkui kaitseks Marina Kaljuranna autot märatsevate noorte eest. Foto: Foto: Aleksandr Saverkin / ITAR-TASS / Scanpix

Mind on aastaid jälitanud üks auvõlg: kirjutada Salauddin Islamovist, kelle nimi ei ütle Eestis peaaegu kellelegi midagi. Eesti diplomaatia ajaloos on sellel mehel oluline roll, sest ta oli ainus venemaalane, kes kümme aastat tagasi Eesti Moskva saatkonna piiramise ajal kaitses kehaga Eesti suursaadikut Marina Kaljuranda.

Juulis 49-aastaseks saav Islamov juhtis Venemaa ühe suurima tiraažiga ajalehe Argumentõ i Faktõ (AiF) pressikeskust Moskvas. 2. mail 2007 andis Kaljurand seal pressikonverentsi, mis algas Kremli-meelsete noorteliikumiste seninägematu kallaletungiga Eesti diplomaatidele. Suuresti tänu Islamovi kiirele tegutsemisele pääses Eesti saadik terve nahaga.

Tagasi üles