Sisukord
Arvamus
Postimees
15.07.2017
Eesti Peko närviline, aga jummala õnnelik päev Siberis (1) Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Välismaa Mosulist naasnud Eesti rindeoperaator: kõikjal rusud, laibad ja kohutav hais (8) Kriitikat tõrjuv Türgi tähistab võitu riigipöörajate üle Iraagi rahu võti on sunniitide ja šiiitide suhted Saksamaa teenib Kreeka aitamiselt miljoneid (8) Soros versus Orbán (6) Arvamus Ene Pajula veste: mammi eelistaks eestimaist Ülbusel oli alust (2) Edasi 1989. aastal: laupäevaküsimus: kuidas on sisse astuda? Nutisead rukkis Pardon my Estonglish (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: tuumadesarmeerijad Tallinnas Juhan Mellik: Hiina versus internet (1) Juhtkiri: kirvega maksusüsteemi kallal (9) Sport Tokyo suveolümpia edestab eelmisi spordipidusid Mis ometi toimub Eesti korvpallis? (5) Joosep Susi: kas videokordused on saatanast? Videomäng toob taskusse kuuekordse keskmise palga (3) Ragbikoondis sihib uut taset Tallinn Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Tarbija Suur hinnavõrdlus: juuli ostukorvi hinda tõstab kallinenud alkohol (4) Arter Meisterdamine virgutab loovust. Vaata, kuidas teha ise üks armas rõdulaud! Riigiametnikust ettevõtjaks: eales pole hilja elus pööret teha (1) Lastemood: mini-mina on suurim trend Hea asukoht ja mõistlik hinnatase uues rannarestoranis Hingesugulased 70. abieluaasta künnisel: teineteiseta ei saa (1) Golf aitab iseennast mõista Tee värske kartuli kaaslaseks heeringakaaviari Tiina Park: Armastuse keetmine (1) Piret Krumm: nali pole naise sünnipagasis Hõissa rikkuripulmad! Horoskoop Kuhu minna? Kastiratas Babboe viib lapsed lasteaeda ja kooli (3) Eesti käsitööratas Viks = topeltraam + topeltdisain (2) Vibulaskja naeratus. Kuidas sõidab Mazda MX-5? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1989. aastal: laupäevaküsimus: kuidas on sisse astuda?

1 min lugemist
Tartu ülikooli peahoone. FOTO: T.Tuul

Täna lõpetavad meie kõrgkoolid sisseastumisavalduste vastuvõtu. Selles suures sissesoovimissaginas küsitlesime üliõpilaskandidaate.

PRIIT JAGOMÄGI: Igavesti mõnus on. Et kuhu või? Geograafiasse. Mõtlesin küll alguses EPA metsandust ka, aga EPA pole ikka veel see õige kool. Loodan kindlasti sisse saada, geograafiaeksamit ei peagi tegema – võitsin olümpiaadi ära. Kui ikkagi ei saa sisse, siis võidakse muidugi sõjaväkke võtta. Aga eks siis tule kõrvale hoidma hakata.

KARIN KASE ja JAKKO VÄLI: Me oleme õnnetud. Tahtsime ajakirjandusse, aga ei saanud loomingulisest konkursist läbi. Ei saagi aru miks. Juba teist aastat ei saanud. Oleks, siis veel ise aru saanud, et viletsalt läheb, aga tundus, et väga hästi läks. Öeldi, et avaldatud materjale oli vähe. Ja enesekindlust olevat puudu jäänud. Aga noh, nüüd viime paberid eesti keelde ümber, ehk saame sinna. Ja aasta pärast proovime jälle.

PEETER LUIKME: Eks ta pärast sõjaväge raskem ole. Kohe peale lõpetamist sisseastumist proovida ei lastud, vahepeal olen nüüd kolm aastat allveelaeval aega teeninud. Kui kohe oleks saanud edasi õppida, oleks vist kehakultuuri läinud, aga vahepeal ei saanud trenni teha ja nüüd proovin EPA agronoomiasse.

VIRVE TÕNNE: Ma juba möödunud aastal proovisin, ei saanud sisse. Ikka EPAsse maastikukujundajaks. Kui ka nüüd sisse ei saa, lähen vist tehnikumi, Kaareperre.

15.07.1989

Seotud lood
    14.07.2017 17.07.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto