Sisukord
Arvamus
Postimees
17.07.2017
Eesti Eesti vagunid Putini raudteel (36) Umbusaldushääletus tõi Jõhvis taas võimupöörde Majandus Keskpangad teavad väga hästi, et tegelevad suure eksperimendiga Välismaa Julian King: peame olema valmis ohtudega võitlema AJA PEEGEL. Mäss, mis muutis mõtlemist Välismaa lühid Arvamus Taavi Minnik: lääs pole Putini režiimi langemisest huvitatud (18) Juhtkiri: õnnetu Eesti tööriistakast (4) Aarne Mäe: Make Rakvere Great Again! (1) Edasi 1953. aastal: sammume vääramatult edasi! Mihkel Mutt: valmistugem võitluseks võsa vastu (83) Igor Taro: tuleviku Eesti vajab uusi maakondi (4) Kultuur Meri, männid ja Kanada Piibeleheneitsi Külluslik praad ja svammist magustoit Inimlik näitus, mis avab graafilise disaini võimalusi Sport Pärnu siiski jätkab meistriliigas Viimaste ringide draama tõstis Hamiltoni Vetteli kannule Muhu Väina regati võitja selgus kassi ja hiire mängus Tennisekuningas Roger Federer kroonis end jälle Valmo Kriisa säras tänavakossus ja valmistub järjekordseks hooajaks Vollekoondis läheb Belgiasse paremaid mälestusi looma Tartu Tartu õpilasfirma tunnistati haisuvaba jäätmekasti eest Euroopa parimaks Kalmistulisi ärritab linna võimetus lahendada parkimist (3) Vähem võimekad vallad: valitsus loob ebavõrdsust Ujuv ristimismaja toob jumaliku puudutuse Emajõele Jaeketid plaanivad e-poodidega järgemööda Emajõelinna laieneda (1) Jõgeva muusikakooli aula saab uue kuue Keskaegne mõrvamüsteerium tõmbab mängu kirikuvaremed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1953. aastal: sammume vääramatult edasi!

1 min lugemist
Lavrenti Beria FOTO: Internet

Tartu Metsatööstuskeskuse punanurk on tulvil töötajaist. Siia on kogunenud teenistujaid, ehitustöölisi ja metsaveolt tulnud autojuhte. Nad arutavad partei ja valitsuse poolt õigeaegselt paljastatud nõukogude rahva reeturi Beria parteivastast ja riigivastast kuritegevust.

Avantürist Beria haudus plaane partei ja riigi juhtimise enda kätte haaramiseks, et purustada meie kommunistlik partei ja saavutada lõpptulemuseks kapitalismi taaskehtestamine meie maal. Kuid selle imperialismi palgasulaste avantüür paljastati ja purustati. Ei ole olemas niisugust jõudu, mis suudaks peatada meie rahvaste vennaliku pere edasiliikumist kommunismi poole.

Sõna võtab varustuse ala töötaja sm V. Kivit: «Me ei tohi unustada, et on olemas kapitalistlik ümbrus. See nõuab revolutsioonilise valvsuse tugevdamist ja kohustab meid stahhaanovliku tööga tõstma sotsialistliku kodumaa võimsust. Iga avantüristliku katse järel koondub nõukogude rahvas tihedamini partei ja Nõukogude valitsuse ümber. Kiidan heaks NSVL Ülemnõukogu Presiidiumi ja NLKP KK pleenumi otsused rahva reeturi Beria kohta – heita ta parteist välja ja anda kohtu alla.»

Sõna võtavad seltsimehed Dolgopolov, Iljina jt. Kogu kollektiivi üksmeelne otsus on töötada senisest veelgi paremini, et kaasa aidata sotsialismimaa võimsuse kasvule.

17.07.1953

Seotud lood
    15.07.2017 18.07.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto