Rändekriisi lahendaks efektiivne tagasisaatmispoliitika

Migrandid ootamas Liibüa ranniku lähedal vabaorganisatsiooni Päästke Lapsed laeva, mis nad peale korjaks. FOTO: STEFANO RELLANDINI/REUTERS/Scanpix

Ehkki 2015. aastal Euroopat tabanud suurele rändekriisile on suudetud Türgiga sõlmitud leppe abil käsipidur peale tõmmata ja sõjapõgenikke jõuab nüüd Lääne-Balkani kaudu Euroopasse minimaalselt, ei tähenda see, et hädad oleks lõppenud.

Tänavu on Kesk-Vahemere rändeteekonda kasutades Euroopasse jõudnud 85 000 inimest, kellest suurem osa on majandusmigrandid, ning Itaalia on palunud Euroopa Liidult abi kriisi lahendamiseks. Itaalia abistamine oli ka eelmisel nädalal Tallinnas ELi justiits- ja siseministrite kohtumise üks peateema. 

Tellijale Tellijale

Vaid kuus päeva enne ministrite kohtumise ning päev enne Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust saatis Itaalia siseminister Marco Minniti kirja, kus palus kohtumisel Itaalia teemat arutada.

Eesti siseministri Andres Anvelti sõnul tehti kohtumise päevakord ümber ning Itaalia küsimus tõsteti esimeseks. Anvelt ütles Postimehele, et arutelu oli väga emotsionaalne, mistõttu venis ka küsimuse arutamine plaanitust tunduvalt pikemaks. Tema sõnul jäi Itaalia siseminister kohtumise tulemustega väga rahule.

12.07.2017 14.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto