T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rändekriisi lahendaks efektiivne tagasisaatmispoliitika

Martin Kutti
, Reporter
Rändekriisi lahendaks efektiivne tagasisaatmispoliitika
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Migrandid ootamas Liibüa ranniku lähedal vabaorganisatsiooni Päästke Lapsed laeva, mis nad peale korjaks.
Migrandid ootamas Liibüa ranniku lähedal vabaorganisatsiooni Päästke Lapsed laeva, mis nad peale korjaks. Foto: STEFANO RELLANDINI/REUTERS/Scanpix

Ehkki 2015. aastal Euroopat tabanud suurele rändekriisile on suudetud Türgiga sõlmitud leppe abil käsipidur peale tõmmata ja sõjapõgenikke jõuab nüüd Lääne-Balkani kaudu Euroopasse minimaalselt, ei tähenda see, et hädad oleks lõppenud.

Tänavu on Kesk-Vahemere rändeteekonda kasutades Euroopasse jõudnud 85 000 inimest, kellest suurem osa on majandusmigrandid, ning Itaalia on palunud Euroopa Liidult abi kriisi lahendamiseks. Itaalia abistamine oli ka eelmisel nädalal Tallinnas ELi justiits- ja siseministrite kohtumise üks peateema. 

Vaid kuus päeva enne ministrite kohtumise ning päev enne Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust saatis Itaalia siseminister Marco Minniti kirja, kus palus kohtumisel Itaalia teemat arutada.

Eesti siseministri Andres Anvelti sõnul tehti kohtumise päevakord ümber ning Itaalia küsimus tõsteti esimeseks. Anvelt ütles Postimehele, et arutelu oli väga emotsionaalne, mistõttu venis ka küsimuse arutamine plaanitust tunduvalt pikemaks. Tema sõnul jäi Itaalia siseminister kohtumise tulemustega väga rahule.

Märksõnad
Tagasi üles