Eesistumine kultuurikatlas läheb maksma kena kopika

TALLINN, EESTI, 04JUL17. Kultuurikatel, eesistumine. Lipud. Foto: LIIS TREIMANN/POSTIMEES FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Kultuurikatlas korraldatava Euroopa Liidu eesistumise nimel on nähtud vaeva, tehtud palju tööd ja investeeritud hulk raha. Selleks et kõik mööduks laitmatult ja Euroopa poliitilisele eliidile meeldivalt, on tööle pandud mitmeid ettevõtteid, mille koostöös peaksid eesistumise kuud mööduma mugavalt ja valutult. Kultuurikatlas Eesti Euroopa Liidu eesistumise korraldamisele kulutab Eesti riik peaaegu neli miljonit eurot.

Tellijale Tellijale

Nelja miljoni eest saab Kultuurikatlas end turvaliselt tunda, imetleda erinevaid ekraane, korraldada paljudes ruumides häid konverentse, nautida moodsat disaini ja Eesti tippkokkade hõrgutisi – 3 299 525 euro ja 20 sendi eest.

See arv kindlasti veel kasvab, täpse summa saab kokku arvutada pärast eesistumise lõppu. «Mitmete teenuste täpne hind sõltub sellest, mis mahus neid lõpuks vaja läks. Näiteks põhikoristusele juurde tellitav koristusteenuse hange on veel ettevalmistamisel, seega seda täpset summat täna veel öelda ei saa,» sõnas riigikantselei meedianõunik Greete Kempel.

12.07.2017 14.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto