Sisukord
Maailm
Postimees
14.07.2017
Eesti Venelane vaidleb kohtus, et on eestlane (110) Tänavused merepäevad: suured laevad ja õhus hõljuvad paadid Kohus saatis Darja tapja aastateks vangi Metropoli hotelli tulistamises kahtlustatav tabati Hispaanias Eerik Heldna lahkub kapo asejuhi ametist Eestil polnud kaks päeva ühtegi päästekopterit (8) Majandus Turvahiiu juhi identiteet varastati (1) Majanduse lühiuudised2 Mahajäetud mõisast mainekaks restoraniks Välismaa Brexiti kell tiksub Brüsseli ja Londoni vaidluste saatel armutult edasi Euroopa vajab lisaraha Millised on brittide väljavaated pärast Brexitit? Fotod: Trump tuli prantslastele külla Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Ungari valitsus kleepis linnaruumi täis Sorost mõnitavaid plakateid (5) Arvamus Hardo Pajula: kaose käsilased (53) Politoloog: valida on Reformierakonna hegemoonia ja alternatiivide vahetumise vahel (13) Juhtkiri: põlluselfide konflikti juured on sovetiajas (32) Edasi 1987. aastal: ohtlik! Andrus Karnau: haldusreform ei jäta Läänemaast midagi järele (4) Ott Järvela: Roger Federer kui tippspordi kaitseingel Kultuur Rein Rannap: Mul tulevad need meloodiad nii kergesti! Sport Spordi lühiuudised Kalju kaotusmängu tõi omapära kohtuniku vahetus Segane seis Pärnu klubi ja korvpalliliiduga Veerpalu juhtumi vari kummitab Eesti spordi rahastust tänaseni (5) Järelvaadatav: 23-aastane Muguruza võitis veenvalt Wimbledoni finaalis 37-aastase Williamsi Tallinn Tänavused merepäevad: suured laevad ja õhus hõljuvad paadid Tartu Pangodi röövpüüdjad tegutsevad tänavu vähkidega eriti julmal viisil Sigade ühishaud Torma lähistel jääb viimaseks omasuguseks Seiklushimulised Tartu noormehed rallivad Žiguliga Inglismaalt Siberisse Filatelist Kaido Andres ootab sünnipäevi, et endale kinke teha Kehv kevad ja suvi küll, aga eestimaine kurk läheb juba purki Mullustest põlengutest räsitud Piirissaar täiustab veevärki Tartu muutub üha rattarohkemaks Klaverid kerkisid orelirõdule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brexiti kell tiksub Brüsseli ja Londoni vaidluste saatel armutult edasi

3 min lugemist
Suurbritannia ja ELi lipud. Veel seisavad need kõrvuti. FOTO: FRANCOIS LENOIR/REUTERS/Scanpix

Brittide juures pole pingeline mitte ainult välis-, vaid ka sisepoliitika ja peaminister Theresa May jalgealune on aina ebakindlam. 

Tellijale Tellijale

Läinudkuistel erakorralistel parlamendivalimistel konservatiivide kaotatud kohtade tõttu on pehmema Brexiti toetajad – eesotsas rahandusministri Philip Hammondiga – valitsuses oma mõjuvõimu suurendanud. May valitsus aga väidab kindlameelselt, et muutusi Brexiti-poliitikas tehtud pole ja neid pole ka kavas. Briti töölispartei on seevastu öelnud, et enne kui May selgitab, mida leppeta lahkumine brittidele tähendab, konservatiividega koostööd ei tehta.

Brexiti läbirääkimiste teine ring algab esmaspäeval, kuid lahkarvamused Suurbritannia ja Euroopa Liidu lahutusleppe eri punktide üle ei näi vähenevat. Üks tuliseim vaidluspunk on endiselt ELi kodanike õigused Suurbritannias pärast Brexitit ja brittide kanda jääv niinimetatud lahutusarve.

13.07.2017 15.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto